آموزش, وبلاگ

تعمیر ماشین شارژی

تعمیر ماشین شارژی

تعمیرات ماشین شارژی کودک

ماشین های شارژی دارای قطعات مختلفی هستند که در حال حاضر بدلیل گران شدن قیمت این دستگاه، تقاضای تعمیرات آن نیز بالاتر رفته است.
در ماشین شارژی ایرادات متداولی وجود دارد که باعث می‌شوند ماشین شارژی شما به خوبی کار نکند.
در بیشتر موارد، موضوع تعمیر قطعات شکسته نیست، بلکه تعویض قطعاتی است که دیگر کار نمی‌کنند. به جای بردن ماشین به تعمیرگاه می‌توانید خودتان این تعمیرات را انجام دهید و در هزینه ها صرفه جویی کنید و به فرزندتان زمان بیشتری برای بازی بدهید. از متداول ترین ایرادات ماشین شارژی می‌توان به کم شدن قدرت موتور هنگام بازی اشاره کرد. برای مثال بارها گفته شده است که موتور ها بعد از مدتی دیگر مانند سابق کار نمی‌کند. این ایراد ممکن است به موتور (گیربکس) یا به باتری ماشین مرتبط باشد.

تعمیر-ماشین-شارژی-کودک

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای ماشین برقی شما ایجاد شود می‌توان به حرکت نکردن حتی در زمانی که دستگاه شارژ دارد اشاره کرد. ماشین های برقی از باتری های لیتیومی قابل شارژ استفاده می‌کند. این باتری جریان ثابت و پایداری را به دینام می‌دهد و دینام چرخ را به حرکت در می‌آورد. البته باید گفت در این نوع ماشین ها به جای دینام از موتورهای قوی تری که مخصوص این کار هست استفاده می‌شود.

عیب یابی انواع ماشین و موتور برقی شارژی

اولین مشکلی که در مورد ماشین شارژی مطرح است، قیمت بالای آن است که باعث می‌شود خریداران نسبت به خرید دستگاه جدید آن کمی تامل بکنند.
دومین مشکلی که در مورد ماشین شارژی وجود دارد مربوط به سرعت حرکت پایین آن است.
برای مثال کودکان انتظار دارند سرعت این خودروها بالاتر از حد انتظارشان باشد اما به دلایل فنی و ایمنی، سرعت این اسباب بازی ها کم است.
مورد بعدی که در مورد مشکلات ماشین شارژی مطرح است، تمام شدن باتری آن است.

البته در نظر داشته باشید هر چقدر باتری ظرفیت بالاتری داشته باشد و همچنین فشاری که کودک هنگام بازی به خودرو می آورد کمتر باشد و باتری دستگاه نو و سالم باشد، طول مدت بازی ای که در اختیار کودک قرار می‌دهد به مراتب خیلی بیشتر خواهد بود. همچنین خرابی مربوط به باتری های ماشین شارژی، که یکی از بخش های پر هزینه ماشین های شارژی می باشد بسیار رایج است. تعمیرکاران ما تلاش خود را بر تعمیر باتری می‌گذارند و در صورت درست نشدن باتری اقدام به تعویض آن می‌کنند.

علت روشن نشدن ماشین شارژی چیست ؟

یکی از دلایل مهمی که در اکثر مواقع اتفاق می‌افتد، از کار افتادن باتری ماشین شارژی است که بر اثر شارژر کردن نامناسب یا استفاده نکردن از ماشین شارژی برای مدت طولانی، ایجاد می‌شود. از دلایل دیگر خرابی ماشین های شارژی می توان به روشن نشدن آنها اشاره کرد که ممکن است این مشکل از خرابی مدار باشد، که اغلب بر اثر آب خوردگی و یا حتی کثیفی، ضربه خوردگی شدید و… اتفاق می‌افتد.

علت شارژ نشدن ماشین شارژی کودکان چیست ؟

 1.  ممکن است باطری ماشینتان خراب یا فاسد شده باشد.
 2. سیم کشی های مربوط به کلید های روشن یا خاموش کردن کلی دستگاه را بررسی نمایید. بخاطر اینکه ماشین شارژی در معرض آب و نم و هوا می‌باشد، در بسیار از موارد بخاطر گرفتگی رسوب روی سوکت های کلیدهای ماشین، اتصال روشن خاموش شدن دستگاه خوب برقرار نمی‌گردد. 
 3. در صورتی که مراحل اول و دوم را طی کردید اما روشن نشد، بایستی به بُرد ماشین شارژی شک داشت. در اغلب این موارد برد دستگاه ماشین شارژی بایستی تعویض گردد.

تعمیر پدال ماشین برقی کودک

به دلیل استفاده زیاد کودکان  از پدال توسط کودکان این قطعه ممکن است خراب شود یا شکسته شود و  نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.
 حتی ممکن است این خرابی به علت مشکل سیم پیچی یا باتری معیوب و موتور شکسته باشد.
اولین کاری که باید انجام دهیم این است که از ولت متر برای تست اینکه جریان برق از پدال می گذرد یا خیر استفاده کنیم.
اگر پای خود را بر روی پدال بگذاریم، و موتور شروع به کار کردن کند، مشکل به احتمال زیاد سیم‌کشی پدال است.
کانکتورهای پدال و سیستم سیم کشی ممکن است خورده یا زنگ زده باشند.
در این صورت، کانکتورهای سوئیچ را تمیز کنید یا آن ها را به طور کامل تعویض کنید.

تعمیر-پدال-ماشین-برقی-کودک

تعمیر برد ماشین شارژی

کنترلر و درایور در ماشین برقی کودک نقش کلیدی را ایفا می کند که همان برد است. اگر علت خرابی برد باشد،ممکن است مربوط به سوکت های متصل شده به آن باشد. شما می توانید برد را باز کرده و سوکت های آن را چک کنید. در صورت حل نشدن مشکل می توانید برد خود را به تعمیرکاران تخصصی ما بسپارید، تا نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایند.

نحوه سیم کشی و تعویض فیوز ماشین شارژی و موتور برقی

یکی از تجهیزات کلیدی که برای تشخیص دقیق مشکل ماشین برقی فرزندتان نیاز دارید، یک ولت متر ارزان و ساده است. این ابزار برای ارزیابی باتری، سلامت شارژر باتری و مشکلات موتور ضروری است. به علاوه، می‌توانید از آن برای پیدا کردن بیشتر عیب‌های تشخیصی مورد نیاز برای مشکلات الکتریکی ماشین کودک خود استفاده کنید. علاوه بر آزمایش باتری و موتور، با استفاده از ولت مترها می‌توانید جریان برق را در سیم ها آزمایش کنید که برای مشکلات مختلف دیگری که ممکن است در ماشین برقی کودک شما رخ دهد، مفید است.

به غیر از ولت متر شما به ابزارهایی مانند پیچ گوشتی، انبردست و چکش که معمولا در دسترس هستند، نیاز دارید (همه ابزارهایی که می‌توانید در جعبه ابزار خود در خانه پیدا کنید). شما به هیچ وسیله فانتزی نیاز ندارید! در واقع بهتر است از ابزارهای برقی یا مته برای سفت کردن پیچ های ماشین برقی کودک خود استفاده نکنید. سفت کردن با دست بهتر است زیرا در برخی موارد نمی خواهید پیچ ها خیلی سفت شوند.
رایج‌ترین دلایلی که ماشین برقی کودک شما کار نمی‌کند، سیم‌های خراب یا شل، باتری‌های فرسوده، سوئیچ‌ها یا کانکتورهای شکسته یا زمانی که نگهدارنده‌های چرخ بیش از حد سفت هستند، است. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه این مشکلات رایج را تعمیر کنید و قطعات مختلف ماشین برقی را تعویض کنید!

نحوه تعویض باتری ماشین شارژی

از اینجا به بعد باید مشخص کنید که باتری خراب است یا مشکل دیگری وجود دارد. اولین قدم استفاده از ولت متر برای بررسی سلامت باتری است. اگر باتری شارژ نمی‌شود یا شارژدهی نمی‌کند، از یک ولت متر استفاده کنید تا ببینید آیا ولتاژ دارد یا خیر. اگر این باتری ولتاژ داشت، نشانه آن است که مشکل دیگری مانند ایراد در شارژر وجود دارد. شارژر باتری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست کار می‌کند. ممکن است نیاز به تعویض شارژر به جای باتری داشته باشید. اگر باتری تمام شده و ولتاژ ندارد، ایراد در باتری است و باید تعویض شود.

تعویض-باتری-ماشین-شارژی

یکی دیگر از مشکلات رایج باتری، خوردگی اتصالات است. اگر کانکتورها اکسید شده باشند، حتی اگر باتری کاملاً شارژ شده باشد، نمی‌توانند انرژی را به خودرو منتقل کنند. خوشبختانه، می‌توانید بدون خرید باتری جدید، فقط کانکتورها را تعویض کنید.
هنگام بازرسی باتری، سیم های شل یا خراب را نیز بررسی کنید. شما می‌توانید این قطعات را به جای خرید یک باتری جدید به طور جداگانه تعویض کنید. علاوه بر این، باتری را از نظر سایش بیش از حد یا آسیب های دیگر مانند ترک و خوردگی بررسی کنید. حتی اگر باتری شارژ کامل داشته باشد، خوردگی فراوان یا زنگ زدگی آن ممکن است دلیل کار نکردن ماشین الکتریکی شما باشد. این علائم نشان می دهد که باید باتری را تعویض کنید.

نکته طلایی : ثابت نگه داشتن باتری به شارژر و در نتیجه شارژ بیش از حد آن، عمر باتری را کاهش داده و باعث آسیب به باتری می شود.

چگونه چرخ ماشین برقی کودک را تعویض یا تعمیر کنیم؟

تعویض لاستیک های ماشین برقی کودک شبیه تعویض لاستیک های پنچر شده در یک ماشین واقعی است. فرآیند تعویض لاستیک ماشین برقی کودک بسیار ساده است. مراحل زیر را دنبال نمایید:
پیچ های لاستیک خودرو را باز کنید.
آنها را بردارید.

لاستیک های قدیمی را با لاستیک های نو تعویض کنید.
شما می‌توانید به راحتی این فرآیند را با بالا بردن ماشین یا چرخاندن آن به پشت تکمیل کنید.
اگر نگهدارنده‌های چرخ بیش از حد سفت باشند، لاستیک‌های خودرو نمی‌چرخند، که این نیز یک مشکل است. خوشبختانه راه حل ساده است: فقط نگهدارنده ها را شل کنید تا چرخ بتواند آزادانه بچرخد.

تعویض-چرخ-ماشین-برقی-کودک

زمانی که پلاستیک چرخ به شدت ترک خورده و فرسوده شده است یا اگر جسمی در لاستیک ها گیر کرده باشد، زمان تعویض لاستیک ها فرا رسیده است. متاسفانه برای تعمیر لاستیک های پلاستیکی کار زیادی نمی توانید انجام دهید. هنگامی که آنها شکستند، باید آنها را تعویض کنید. با این حال، ممکن است بتوانید ترک های کوچک را با مهر و موم کردن شکاف ها با چسب یا فایبرگلاس برطرف کنید.
توصیه می‌کنیم چرخ های پلاستیکی خود را با چرخ های لاستیکی نو تعویض کنید. مزایای زیادی برای این کار وجود دارد:

چرخ های لاستیکی دوام بیشتری دارند و بی صداتر هستند.
آنها در زمین ها و شرایط آب و هوایی مختلف عملکرد خوبی دارند.
چسبندگی و کشش بهتری نسبت به تایرهای پلاستیکی دارند.
اگر نشتی یا سوراخ داشتند، می‌توانید به جای تعویض، آنها را وصله کنید.
به خاطر داشته باشید که هر تایر جدید متناسب با ماشین باشد.

تعمیرات ماشین برقی: تعمیر شارژر ماشین شارژی

ماشین برقی های تک موتوره و دو موتوره به ترتیب از باتری های 6 ولتی و ۱۲ ولت و به طبع آن از شارژرهای 6 و ۱۲ ولتی استفاده می‌کنند. در برخی موارد می توان با تعویض کابل شارژر خراب آن را تعمیر کرد. اما اکثر اوقات وقتی شارژر خراب می‌شود، باید آن را تعویض کرد. ساپتک سیتی عرضه کننده ی مستقیم قطعات با کیفیت ماشین شارژی و موتور شارژی می‌باشد، و خیال شما را از بابت خرید راحت می کند.

شارژر-ماشین-شارژی

تعمیر آرمیچر ماشین شارژی

اگر در حفظ و مراقبت از ماشین یا موتور شارژی کودک خودتان کوشا نباشید، و با آن ها روی هر سطحی حرکت کنید، ممکن است چرخ های آن ها آسیب ببیند.
برای تعمیر آرمیچر ماشین شارژی می توانید به تعمیرکار مجاز ساپتک سیتی مراجعه کنید. 

چگونه گیربکس ماشین برقی کودک را تعمیر کنیم؟

گیربکس برای تغییر سرعت ماشین است. مانند لاستیک‌ها، ماشین‌های برقی استوک معمولاً با چرخ دنده‌های پلاستیکی عرضه می‌شوند، اما اگر می‌خواهید ماشین خود را ارتقا دهید، می‌توانید به جای چرخ دنده های پلاستیکی از چرخ دنده‌های فولادی استفاده کنید. در هر صورت، شما باید بدانید که چگونه از گیربکس مراقبت کنید!.

برای مراقبت از گیربکس، همانطور که قبلا ذکر شد، باید یک تایر را بردارید و جعبه دنده را از موتور بیرون بیاورید. از پیچ گوشتی برای باز کردن پیچ های روی قسمت جلویی استفاده کنید. برای نمایان شدن گیربکس، قسمت جلویی را جدا کنید. سپس می توانید به چرخ دنده های مشکل دار دسترسی داشته باشید و ببینید چه قطعه ای باید تعمیر یا تعویض شود. هنگام تعویض دنده، مطمئن شوید که تعداد دندانه های چرخ دنده تعویضی با دندانه های چرخ دنده قبلی برابری می کند. وقتی کارتان تمام شد، قسمت جلویی را دوباره بچسبانید و آن را دوباره به هم بچسبانید. گیربکس را دوباره در خودرو قرار دهید.
لطفا توجه داشته باشید که اگر باتری و موتور را ارتقا می دهید باید گیربکس را ارتقا دهید.

علت صدای موتور ماشین شارژی چیست؟

اگر زمانی که ماشین در حال کار است می توانید صدای کلیک بشنوید، به احتمال زیاد موتور شما خراب است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. باید چرخ ها را بردارید تا به گیربکس برسید. بعد از برداشتن گیربکس به موتور می رسید. قبل از برداشتن گیربکس، مطمئن شوید که تمام سیم هایی را که می بینید جدا کرده اید. پیچ های نگهدارنده موتور را بردارید و بیرون بیاورید. همچنین می توانید موتور را با استفاده از ولت متر تست کنید.

علت-صدای-موتور-ماشین-شارژی

اگر در حال تعویض موتور هستید، به سادگی از یک پیچ گوشتی برای باز کردن جعبه موتور و خارج کردن موتور فعلی استفاده کنید.
موتور جدید را نصب کنید، آن را با سیم کشی مناسب به گیربکس وصل کنید.
قبل از اینکه چرخ ها را دوباره روی آن قرار دهید، مطمئن شوید که اتصال سیم کشی ایمن است.
لطفاً توجه داشته باشید که اگر باتری و/یا لاستیک‌های خود را ارتقا دهید، ممکن است لازم باشد موتور را نیز ارتقا دهید تا با نیروی اضافی مورد نیاز برای کارکرد صحیح خودرو مطابقت داشته باشد.

تعمیر ماشین شارژی بچگانه

ما سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد برای یک سری از ایرادات احتمالی که خودتان می‌توانید رفع نمایید، راهنمایی کنیم.
درصورتی که ماشین شارژی شما خراب شد با ما تماس بگیرید و یا در واتساپ فیلم یا عکس از اسکوتر  بفرستید.
تعمیر موتور ماشین شارژی توسط متخصصین تعمیرات در مجموعه ساپتک سیتی انجام می‌شود.

سوکت شارژر ماشین و موتور شارژی

اگر پین ‌های سوکت موتور برقی آسیب دیده ‌باشند ، موتور شارژ نمی‌‌شود و سوکت موتور برقی شل شده است, احتمالاً سوکت شارژر شما نیاز به تعویض خواهد داشت.

نحوه تعمیر دینام ماشین شارژی

ماشین های برقی کودک با باتری قابل شارژ کار می کنند و دینام ندارند. دینام نقشی حیاتی در سیستم شارژ باتری یک خودروی واقعی دارد و انرژی الکتریکی را برای خودرو تامین می کند. خودروهای برقی فقط با باتری کار می کنند و نیازی به دینام ندارند.

تعمیر فرمان ماشین شارژی

یکی دیگر از خرابی های ماشین شارژی درست عمل نکردن فرمان آن است. در چنین حالتی باید ماشین شارژی خود را به متخصصین تعمیرات نشان دهید تا آن را تعمیر کنند.
در غیر این صورت می‌توانید فرمان جدیدی جایگزین آن کنید.

تعمیر-فرمان-ماشین-شارژی

چگونه سوئیچ استارت ماشین شارژی را تعویض کنیم؟

فنرها علت کار نکردن بیشتر سوئیچ ها هستند. سوئیچ استارت را باز کنید و آن را خالی کنید. محفظه را با یک روان کننده، تمیز کنید و فنرها را تعویض کنید. با این حال، اگر سوئیچ استارت باید به طور کامل تعویض شود، مراحل زیر را دنبال کنید:
ستون فرمان را که سوئیچ استارت در آن قرار دارد بردارید.
جعبه سیم کشی که به سوئیچ استارت وصل شده است را بردارید و سیم کشی را جدا کنید.
پیچ های نگهدارنده سوئیچ استارت به ستون فرمان را باز کنید و سوئیچ قدیمی را بردارید. آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید.
سیم کشی را دوباره وصل کنید و تجهیزات سیم کشی را در جای خود قرار دهید.

چگونه دنده ماشین کودک را تعمیر کنیم؟

شیفتر یا دنده دستی به کودک شما اجازه می دهد تا دنده ماشین خود را عوض کند.
اگر دسته شیفتر شل شد یا اگر فیوز آن سوخته است، باید سوئیچ های داخل شیفتر را تعویض کنید. یک شیفتر معمولا از دو عدد سوئیچ استفاده می کند.
برای تعویض آنها:
پیچ دنده را باز کنید و آن را بردارید.
شیفتر را باز کنید و هرگونه ویژگی که شیفتر را به گیربکس متصل می کند، بردارید.
دنده را از ماشین بیرون بیاورید.
پیچ های نگهدارنده درپوش روی شیفتر را بردارید و درب آن را بردارید. قسمت پایین تعویض دنده را می‌بینید که سوئیچ ها را می‌چرخاند و باعث می شود که کودک شما دنده را عوض کند.

تعمیر-دنده-ماشین-شارژی-کودک

برای جدا کردن سوئیچ ها، زبانه های فنر را در طرفین فشار دهید تا بیرون بیایند. سوئیچ های قدیمی و خراب را با سوئیچ های جدید تعویض کنید. هیچ تفاوتی بین قسمت جلو یا عقب سوئیچ وجود ندارد. شما می‌توانید آنها را در هر دو طرف به شیفتر برگردانید. شیفتر دنده را در جای خود قرار دهید و درپوش شیفتر را پیچ کنید. هنگامی که شیفتر را در ماشین خود قرار می‌دهید و آن را به گیربکس وصل می‌کنید، مطمئن شوید که سیم ها با هم مطابقت دارند.
برای تعویض کل شیفتر، ابتدا شیفتر فعلی خودرو را طبق مراحل بالا بردارید. این بار وقتی شیفتر قدیمی را از ماشین جدا کردید، بوش ها را نیز بردارید.
وقتی شیفتر جایگزین را در دست دارید، قطعاتی را که از شیفتر قدیمی جدا کرده اید به شیفتر جدید نصب کنید.

نکته: قبل از اتصال بوش ها به شیفتر جدید، بوش ها را روغن کاری کنید.

چگونه پدال ماشین برقی کودک را تعمیر کنیم؟

پدال ماشین شارژی یکی از قسمت هایی است که امکان خراب شدن دارد. اما نگران نباشید! پدال ها قابل تعمیر هستند. به دلیل پر مصرف بودن پدال ماشین و همچنین عدم استفاده ی صحیح کودک از آنها ممکن است این بخش از ماشین شارژی دچار مشکل شود.
پدال های پا، مانند پدال های یک ماشین واقعی، به ماشین کودک می‌گویند که حرکت کند. وقتی پدال های پا از کار می افتند، همیشه به این دلیل نیست که خود پدال شکسته است. برخی از دلایل رایج که ممکن است پدال کار نکند عبارتند از: مشکل سیم کشی، کانکتورهای سوئیچ آسیب دیده، باتری معیوب یا موتور شکسته، که بیشتر آنها را قبلاً در بالا توضیح دادیم.

تعمیر-پدال-ماشین-برقی-کودک

اولین گام این است که یک تست تشخیصی را با ولت متر خود انجام دهید تا ببینید آیا برق از پدال عبور می‌کند یا خیر. اگر برق وجود ندارد، سیم کشی زیر پدال ها را بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. برای تایید این موضوع، ماشین را روشن کنید. اگر هنگام پا گذاشتن روی پدال، موتور شروع به کار کرد و به کار خود ادامه داد، مشکل به احتمال زیاد سیم‌کشی پدال است.
کانکتورهای پدال و سیستم سیم کشی ممکن است خورده یا زنگ زده باشند. در این صورت، کانکتورهای سوئیچ را تمیز کنید یا آنها را به طور کامل تعویض کنید.

آموزش تعویض کمربند ایمنی ماشین برقی

کمربند ایمنی یکی از ویژگی های ایمنی ضروری یک ماشین برقی کودک است. هنگامی که کمربندهای ایمنی کهنه و فرسوده شدند، باید آنها را تعویض کنید. شما می توانید کمربندهای ایمنی جایگزین را از شرکت ما خریداری نمایید. برای نصب کمربندهای جدید فقط به یک آچار و یک پیچ گوشتی نیاز دارید.
دستورالعمل تعویض کمربند ایمنی به نوع کمربند ایمنی و مدل ماشین برقی شما بستگی دارد. به طور کلی، ابتدا باید با استفاده از پیچ گوشتی، صندلی ها را از خودروی برقی جدا کنید. سپس تسمه های کمربند ایمنی فعلی را بردارید. بسته به نوع کمربند ایمنی، ممکن است بتوانید به سادگی کمربند را به طور کامل از شکاف های صندلی بیرون بکشید. سپس صندلی‌ها را دوباره در ماشین خود نصب کنید.

درست کردن ماشین شارژی در خانه به همراه فیلم آموزشی

 
 

ابتدا با ولت متر ولتاژ باتری را اندازه بگیرید  باتری که روی آن ۶ ولت درج شده است باید عدد ۶ را در ولت متر نشان بدهد و باتری ۱۲ ولت عدد ۱۲ را نشان می دهد. در غیر اینصورت باتری شما معیوب است و باید تعویض گردد.

تعمیر ماشین شارژی قدیمی کودک

ماشین های شارژی و قطعات آن قیمت بالایی دارند. به همین علت سبب شده اند تقاضای تعمیرات آن مخصوصا ماشین های شارژی قدیمی زیاد شود. در مجموعه ساپتک سیتی تعمیر ماشین شارژی اسباب بازی به صورت کاملا حرفه ای  توسط تعمیرکار مجاز صورت میگیرد.

سه علت حرکت نکردن ماشین شارژی و موتور شارژی

سه-علت-حرکت-نکردن-ماشین-شارژی-و-موتور-شارژی

چرا ماشین شارژی روشن می شود ولی حرکت نمی کند!

ممکن است علت این خرابی از مدار ماشین و یا از کنترل آن باشد، که باید توسط متخصصان حرفه ای مورد بررسی قرار بگیرد.

ماشین شارژی به سمت راست و چپ حرکت می کند ولی به سمت جلو نمی رود!

سوختگی موتور ماشین برقی و یا شکستگی چرخ دنده های متصل به موتور عقب ماشین ,یکی از دلایل بروز این مشکل در ماشین شارژی می‌باشد.

ماشین شارژی به سمت چپ و راست حرکت نمی کند. علت چیست؟

این مشکل ممکن است در اثر ضربه شدید به جلو ماشین برقی، از کار افتادن موتور گیربکس، شکستی چرخ دنده های داخل گیربکس و یا فرمان ندادن مدار به قسمت گیربکس باشد.

خدمات شرکت ساپتک سیتی

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک سیتی و دریافت مشاوره می توانید از طریق دکمه های تماس یا واتساپ با ما در ارتباط باشید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 28 میانگین: 4]

127 دیدگاه در “تعمیر ماشین شارژی

 1. Iman گفت:

  سلام.ماشینی دنده عقب نمیره مشکلش چیه؟

  1. سلام
   برد آسیب دیده است

 2. حسین گفت:

  سلام برد موزیک ماشین شارژیم سوخته موجودارین؟

  1. سلام قابل تعویض است

 3. علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  پسرم یه ماشین شارژی دو‌موتوره داره که یکی از موتورها برای فرمان است و با باتری 6 v کار میکنه
  میخواستم ببینم میتونم موتور فرمان رو به چرخ محرک اضافه کنم وباطری ۱۲ ولت ببندم

 4. Akhavan گفت:

  سلام وقت بخیر
  ماشین شارژی مانیتوردار دارم وقتی ماشین روشن میشه موزیک پخش میشه و صدا داره ولی از قسمت مانیتور که کارتون پخش میشه صداش قطع شده مشکل کجاست؟

  1. مرتضی گفت:

   بلندگو اون قسمت سوخته،اینا معمولا دوتا بلندگو دارن

 5. نورالدین رستمی گفت:

  باسلام و احترام
  پسر من یه ماشین شارژی فورد 4 موتوره مونیتور داره که وقتی روشنش می کنه و گاز می ده بعد یه حرکت ده تا 15 متری یه دفعه خاموش می شه و بعد از چند ثانیه دوباره روشن می شه و بازم به همین شکل خاموش می شه و روش می شه میشه راهنمایی کنین لطفا که مشکل از کجای ماشین هست – فکر می کردم باطری هاش ضعیف شده در حالی که تو مونیتور هم شارژ باطری پر بود الان 2 باطری 12 ولت 7 آمپر داره که تازه خریدم ولی بازم همین مشکل وجود داره خواهشا لطفا التماسا راهنمایی بفرمایید من از کرمانشاه هستم و دسترسی به تهران ندارم متاسفانه ممنون می شم

  1. mahdie asadi گفت:

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   با .احد فنی مجموعه در ارتباط باشید.
   091940888807

  2. Ali گفت:

   سلام دوست عزیز ماشین فرزند بنده همینطوره اگه مشکل ماشین شما حل شده لطفا من هم راهنمایی کنید

   1. mahdie asadi گفت:

    سلام دوست عزیز وقت بخیر
    با واحد فنی در ارتباط باشید
    09194088807

    1. علی گفت:

     سلام
     وقت شما بخیر
     جسارتا ماشین شارژی دخترم هنگام روشن کردن دائم استارت میزنه و ول نمیکنه . ممنون میشم اگر بفرمایید عیب ماشین چیست و راهنمایی بفرمایید .

  3. مرتضی گفت:

   خازنش سوخته،بر اثر تغیرات ولتاژ، خازنی که تو بردش هست سوخته، از شارژر خودش استفاده کنید، بردشو در بیارید پیش یه تعمیرکار الکترونیک ببرید براتون درست میکنه زیاد هزینه نداره

   1. مرتضی گفت:

    بلندگو اون قسمت سوخته،اینا معمولا دوتا بلندگو دارن

 6. علیرضا مقدم گفت:

  ۱-ماشین شارژی آیاابتدا به ساکن بخوادحرکت کنه ی ضربه کوچیکی میزنه بعد حرکتش عادی میشه یاماشین من اینجوریه؟
  ۲-ماشین من بعدازشش الی هشت ساعت شارژ شدن پنج تاده دقیقه کارمیکنه وخاموش میشه وجون نداره حرکت کنه میتونه ایراد مرخض شدن باتری باشه؟
  ۳-میشه بردش رو با یک برد جدید وفلش خور تعویض کرد یاخیر؟
  ممنون میشم از پاسخگویی شما🙏🙏

  1. mahdie asadi گفت:

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   با بخش فنی مجموعه در ارتباط باشید راهنماییتون میکنند.
   09194088807

 7. کیمیا گفت:

  تعویض همه قسمت ها رو گفتید..واقعا جامع بود

 8. کاشمر گفت:

  خیلی خوبه این سایت

 9. ایمان گفت:

  آره واقعا

  1. سامیا گفت:

   سلام خسته نباشید ی سوال اگه بردحرکتی ماشین رو عوض کنیم باید کنترل هم عوض بشه یا برد کاری ب کنترل نداره؟

   1. MRBARATI گفت:

    سلام برد کنترل اگر روی برد اصلی باشد کار نمیکند

 10. گلی گفت:

  خیلیییییییی ممنون..از تعمیرگاه رفتن راحتم کردید

 11. هستی گفت:

  خیلی کاربردی بود

 12. ابی گفت:

  گل سر سبد تمام سایتها

 13. جابر گفت:

  تمام مشکلات ماشین شارژی رو پوشش میده

 14. فرزاد گفت:

  آره واقعا

 15. غزل گفت:

  عالیه این سایت

 16. پریا گفت:

  خدا خیرتون بده

  1. Sadi گفت:

   سلام اون دو سیم که به ارمیچر های چرخ وصله یکیش قطعه دو طرف آیا باید وصل باشه واسه چی هست اصلا ممنون میشم جواب بدین

   1. MRBARATI گفت:

    با سلام
    از طریق واتس آپ عکس ارسال کنید

 17. اشکان گفت:

  ممنون از سایتتون

 18. مصطفی گفت:

  آره دوستان.باتری رو جدی بگیرید

 19. کامی گفت:

  حدود ۲هفته یکبار ماشین رو روشن کنید

 20. مینا گفت:

  بتری من بخاطر استفاده نکردن خراب شد

 21. محسن گفت:

  از ماشین استفاده نکنید.باتری خراب میشه

 22. مهرداد گفت:

  دوستمون درست میگه

 23. مکانیک گفت:

  دوستان ماشین‌رو برای مدت طولانی خاموش نذارید

 24. مبینا گفت:

  صندلیم شکسته😔😔😔

 25. نبی گفت:

  از این سایت بهترندیدم

 26. علق گفت:

  خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادید

 27. ایلیا گفت:

  دوستان در مراقبت از باتری دقت کنید

 28. رحمان گفت:

  کاش زودتر با سایتتون آشنا میشدم

 29. سلیمان گفت:

  خیلی سایت خوبی دارید

 30. مرد گفت:

  باتری رو راحت عوض کردم

 31. محمد گفت:

  از تایرهای لاستیکی استفاده کنید نه پلاستکی خشک

 32. محمدی گفت:

  آره درست میگید

 33. مکانیک گفت:

  سلام دوستان
  یگ نظر….اگه موتور رو ارتقا میدید.بقیه قسمتها رو هم ارتقا بدید..

  1. سعید جعفری گفت:

   سلام من برا پسرم که چند ماه دیگه به دنیا میاد موتور شارژی گرفتم تا بدنیا بیاد به سنی برسه که سوار شه حداقل 3 سال طول میکشه ایا سیم باطری قطع کنم باطری سالم می مونه

  2. سعید گفت:

   سلام من برا پسرم که چند ماه دیگه به دنیا میاد موتور شارژی گرفتم تا بدنیا بیاد به سنی برسه که سوار شه حداقل 3 سال طول میکشه ایا سیم باطری قطع کنم باطری سالم می مونه

   1. سلام
    باتری احتمالا بعد از سه سال نیاز به شارژ مجدد با دستگاه شارژ دارد

 34. هدیه گفت:

  چقدر راحت تعمیرش کردم……ممنون

  1. مهرداد گفت:

   سلام وقتتون بخیر، ماشين بچه بنده چندمدتی هست موزیکش قطع شده و بجاش صدای ناهنجاری میده که نه قطع میشه و نه میشه صداشو کم یا زیاد کرد، ممنون میشم راهنمایی کنید

 35. حمید گفت:

  یک مقاله کامل و بی نقص

 36. همتی گفت:

  مشکل از پدال بود ممنون

 37. کامین گفت:

  من لاستیکا رو ارتقا دادم..عالی شد.ممنون

 38. کاتب گفت:

  از خریدم راضی ام

 39. حاتمی گفت:

  موتور رو عوض کردم…یه کم سخت بود

 40. خسروی گفت:

  واقعا ممنونم ازتون

 41. سمیه گفت:

  واسه کودک عالیه

 42. مهر گفت:

  خسلیییییییییی عالی

 43. رضا گفت:

  اصلاعاتتون خیلی مفید بود

 44. محسن گفت:

  باتری رو تعویض کردم

 45. میلاد گفت:

  من تونستم ماشینم رو تعمیر کنم…..خیلی ممنون

 46. مبثم گفت:

  ممنون

 47. ماندانا گفت:

  خیلی ممنون از اطلاعاتتون

 48. مراد گفت:

  مثل همیشه بی نقص

 49. محمد گفت:

  عالی بود

 50. مهدیار گفت:

  سلام.ببخشید موتور شارژی تک موتوره پسرم بعد شارژ کامل بیست دقیقه تا نیم ساعت میتونه حرکت کنه بعدش با فشردن پدال چرخها حرکت میکنه و موزیکش پخش میشه ولی پسرم بشینه روی موتور حرکت نمیکنه.به نظر شما مشکل از باطری هست؟

  1. mahdie asadi گفت:

   با سلام وقت شما بخیر
   به احتمال قوی باتری ضعیف شده.

  2. mahdie asadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   با واحد فنی در ارتباط باشید 09194088807

 51. بهروز گفت:

  با سلام.تعمیر کار اسکوتر هستم و میخوام در صورت امکان برام قطعه و.. بفرستید.بوشهر هستم آیا امکان داشتن نمایندگی هست؟

  1. سلام
   بله امکان نمایندگی هست
   تماس بگیرید

 52. تعميرگاه تك گفت:

  سلام دوست عزيز من همكار شما هستم در شهركرد يك اسكوتر تعميري اوردند در حالت عادي صداي عملكرد ماسفتها ميومد باز كردم نسوختن ولي تعغير اهم از 512 به 980 و1050 تغريبي دادند مدلشون رو اينجا ندارن قطعه فروش ها مشابه چي استفاده كنم كه كمي مقاوم تر هم باشه نوع قطعه ها 100n8fp هستند ممنون ميشم راهنماي كنيد
  متشكرم حيدري
  09139199598

 53. مبین گفت:

  ببخشید میشه یک تیکه از ژیریسکوپ رو به تنهایی خرید

  1. با سلام
   باید مدل ژیرسکوپ را ارسال نمایید یا عکس آن را از طریق تلگرام بفرستید
   چون برندهای زیادی از برد در بازار میباشد باید عکس بفرستید
   شماره تلگرام
   09303330924

 54. مبین گفت:

  ببخشید من چراغ قرمز اسکوتر روشن مشکل چیه
  اول باز کردم چراغ در اومده بود با چسب 123درست کردم نفهمیدم یه خورده از اسپری پاشید رو برد
  الان برد سوخته یا نه

  1. با سلام
   برد با چسب آسیب نمیبینه
   احتمالا مشکل از جای دیگر است

 55. نیما گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای تعمیر شارژرچقدر باید هزینه کرد

  1. سلام
   شارژر اگر جنس خوب باشه ارزش تعمیر دارد در غیر اینصورت بعد از تعمیر مجدد خراب خواهد شد.
   شارژر نو بخرید به صرفه تر است
   هزینه تعمیر بین 30 تا 50

 56. امين گفت:

  سلام و وقت بخير من يك اسكوتر ١٠ اينچي دارم
  كه يك دفعه چراغ ال اي دي رخ سمت چپ آن ثابت روشن مانده است و حركت نميكند. و چرخ راست آن هم ميلرزد.
  ممنون ميشم راهنماييم كنيد كه ايرادش از كجاست.
  با تشكر

  1. سلام
   باید از روی برد اصلی اسکوتر تهداد دفعات خامش و روشن شدن LED کوچکی که روی برد میباشد را شمارش کنید و بفرمایید چند بار بعد از مکث کردن خاموش و روشن خواهد شد.
   تا بتوان عیب اسکوتر را مشخص نماییم
   اما احتمالا مربوط به ژیرسکوب مییاشد.

 57. Negae گفت:

  سلام من ۱ماه هست که اسکوتر برقی خریدم اول خیلی سرعت میرفت اما الان دیگه سرعت نمیره لطفا بگین چکار کنم
  موقعی هم که شارژش تموم میشه علامت نمیده همینطور خاموش میشه

  1. با سلام
   یکی از دلایل کم شدن سرعت اسکوتر باطری اسکوتر هست که متاسفانه اسکوترهای ارزان قیمت این مشکل را در باطری دارند و در سرعت اسکوتر اثر گذار هستن
   یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی اسکوتر برقی همین افت ولتاژ ناگهانی باطری اسکوتر هست که برد زیر 36 ولت خاموش میشود

 58. اصغر گفت:

  سلام خسته نباشید . یه اسکوتر 6.5 دارم موقعی که پاور میشه همون لحظه اول چرخها حدود 5ثانیه کار میکنه بعد قطع میشه دیگه هر چی که پدالها رو فشار میدی فقط آلارم میزنه ولی حرکت نمیکنه ، چراغ ال ایدی داخل هم یکسره چشمک میزنه .ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام
   دوست عزیز تعداد دفعاتی که چراغ ال ای دی خاموش زوشن میشه رو دقت کنید و بشمارید و بگید چندبار هست تا راهنماییتون کنم
   البته یکبار ریست رو هم انجام بدید

  2. اصغر گفت:

   سلام ، ممنون چراغ ال ای دی مداوم چشمک میزنه اصلا توقف نداره . ممنون میشم راهنمایی کنین

   1. سلام
    اگر منظورتون این هست که اسکوتر شما خاموش نمیشود مشکل برای برد اسکوتر شما پیش آمده است.
    ولی اگر اسکوتر شما روشن و خاموش میشود میتوانید یکبار اسکوتر را ریست کنید.

 59. محدثه گفت:

  سلام اسکوتر من هشت اینچ هست
  بلوتوثش قطع شده و نور روی چرخ هاش قطع شده باید چه کار کنم؟؟؟

  1. سلام
   برد بلوتوث اسکوترهای برقی از برد اصلی اسکوتر جدا هست و فقط برق را از روی مادر برد اسکوتر میگیرد
   برای تعمیر باید برد بلوتوث را یا تعویض نمایید و یا اینکه ورودی برق را کنترل نمایید

 60. ايليا گفت:

  سلام من ايليا هستم بدنه اسكوترم از چند جا ترك شديد خورده ميتونم بپرسم قيمت بدنه مدل اسپيد چنده

  1. سلام
   قاب چند اینچ میخوای؟

 61. امید گفت:

  سلام وقت بخیر!از خوزستان تماس میگیرم میخواستم ببینم کلاس آموزشی برلی تعمیر اسکوتر برقی دارید ؟اگه دارید زمان آموزش و هزینه آموزش چقد میشه.

  1. سلام طاعات قبول کلاس آموزش تخصصی سه ساعته داریم که 80 درصد عیب های اسکوتر رو میتونید بر طرف کنید .
   برای هزینه هم تماس بگیرید یکسری اطلاعات راجب خودتان بدید .
   با تشکر براتی
   09303330924

 62. مهدی گفت:

  سلام
  یه اسکوتر6.5 خریدم وقتی روشنش کردم چراغ نارنجی شارژ روشن بود وصدای بیب بیب میداد
  2.5ساعت زدم به شارژ بعد که روشن کردم چراغ سبز بود به محض اینکه سوارش شدم دوباره چراغ نارنجی شد وهمون صدا رو میده
  ولی اسکوتر حرکت میکنه راهنمایی بفرمایید چکار باید بکنم

  1. سلام
   این پیغام خطا مربوط به باتری اسکوتر میباشد
   میبایست باتری را تعویض کنید

 63. رحیمی گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بلوتوث اسکوتر من از کار افتاده ولی ریموت آن هنوز کار میکنه احتمال سوختن برد بلوتوث هست یا خیر؟ لطفا راهنمایی کنید ؟
  اسکوتر اسمارت 6.5

  1. سلام وقت بخیر
   برد ریموت با برد بلوتوث متفاوت میباشد
   میتوانید برد بلوتوث را جدا تهیه و بر روی اسکوتر نصب نمایید

 64. بهروز گفت:

  با سلام.اسکوتر آژیر میکشه به صورت بیپ بیپ.چراغ روی برد دوبار پشت سر هم روشن میشه و بعد از دو ثانیه وقفه دوباره این سیکل تکرار میشه.لطفا علت رو بفرمایید

  1. سلام برد اگر دو بار چراغ بزند باید تعویض شود البته قابل تعمیر هست اما ارزش تعمیر ندارد

 65. بهار گفت:

  با سلام
  در حال روندن اسکوتر نتونستم تعادلمو حفظ کنم از اسکوتر افتادم بعد اون دیگه کار نمیکنه وقتی میزنم به شارژ چراغ باطریشو نارنجی چشمک زن نشون میده ولی بدون اتصال شارژر سبز نشون میده ولی هیچ حرکتی نمیکنه ۳ساعت هم گذاشتم تو شارژ ولی بازم کار نکرد ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. با سلام
   احتمالا برد اسکوتر شما آسیب دیده است قاب اسکوتر را باز کنید و روی برد یک چراغ ریز قرمز وجود دارد لطفا تعداد دفعات خاموش روشن شدن را بفرمایید تا بهتر راهنماییتون کنم .
   لطفا اسکوتر رو فقط دو ساعت به شارژر وصل کنید چون احتمال انفجار باتری وجود دارد.

 66. سبحان گفت:

  سلام دیشب یه اسکوتر برقی نو رفته بودم بعد کلی باهش رفتم بعد داشتم همینطوری میرفتم یهو خاموش شد و دیگه روشن نشد زدم به شارژ شارژ نشد فقط وقتی دکمه پاورش رو میزنم 1 ثانیه روشن میشه

  1. سلام
   برد اسکوتر یا باتری آسیب دیده است.
   باید قاب اسکوتر را باز کنید و روی برد یک چراغ ریز روشن خاموش میشه تعداد دفعات خاموش روشن شدن را باید بگید چندبار بعد از مکث هست

 67. حسین ص گفت:

  سلام
  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما مدیریت محترم
  من اسکوتر 6.5 اینچی مدل” پایلوت ” دارم موقع خرید فروشنده ادعا کرد که دارای بلوتوث میباشد ولی الان هر چه سرچ میکنم بلوتوث اون پیدا نمیشه خاستم اگر لطف بفرمایید به من بگویید که آیا این مدل دارای بلوتوث میباشد یا نه
  قبلا از حوصله و توجه شما کمال تشکر و قدردانی را دارم

  1. باسلام
   دوست عزیز اسکوتر 6.5 اینچ پایلوت بلوتوث دارد اما برای اطمینان از داشتن بلوتوث معمولا بعد از روشن شدن اسکوتر بلوتوث اسکوتر روشن شده و شما در سرچ بلوتوث خود جستجوی جدید را بزنید
   اگر پیدا نشد لازم است سیم های بلوتوث از داخل اسکوتر کنترل گردد.

 68. حمید احمدی گفت:

  سلام وقت بخیر یکی از چرچ اسکوتر کمی بادست میزنم لقی دارد ایا طبیعی است یا مشکل دارد

  1. سلام
   چرخ ها نباید لقی داشته باشند
   احتمالا پیچ ها باز شدن

 69. دانیال گفت:

  سلام من اسکوتر برقی 6/5 اینچی فول دارم اما بعد ۱ ساعت بازی دکمه پاور رو زیاد نگه داشتم وقط یه چرخ کار میکنه وچرخه دیگش چراغ سبزش روشنه وLED هاش میشه راهنماییم بکنین

  1. سلام
   بزودی فیلم ریست کردن رو در سایت قرار میدهیم
   این مشکل با ریست و بالانس حل خواهد شد

 70. علیرضا گفت:

  سلام من بدنه اسکوترمان شکسته میشود عوض کرد؟

  1. با سلام و تبریک سال نو
   بله شاسی اسکوتر موجود میباشد.
   برای تعویض شاسی هم خودتان میتوانید تعویض کنید و هم همکاران من شاسی اسکوتر برقی را تعویض خواهند کرد.

  2. شقایق گفت:

   عیدتان مبارک

   باسلام وخسته نباشید من اسکوترم روشن نمی شه تعمیرگاه بردم گفت چون اسکوترم 2برد قلابی جای دیگه بردم گفت مشکل از خازن چطور خودم خازنم رو تعمیر کنم مشکل از چیه اسکیم قلاب یا ربطی به3یا2بردندار مشکل از خازن

   1. سلام و شادباش به مناسبت سال جدید
    برد اسکوتر ها دو مدل در بازار وجود دارد که اصطلاحا دو برد و سه برد گفته میشه
    البته هم دو برد و هم سه برد جنس خوب و ضعیف موجود میباشد
    اگر تصویر برد را ارسال کنید و خطایی که اسکوتر میدهد را بفرمایید راهنماییتون میکنم.
    موفق باشید

 71. امیر حسین گفت:

  یکی از چرخهای اسکوتر حرکت نمی کند . برد روبروی باتر ی روشن نمی شود
  چگونه ریست را انجام دهیم

  1. با سلام و تبریک سال نو
   برای ریست کردن اسکوتر به قسمت ریست کردن اسکوتر در بخش تعمیرات مراجعه نمایید.

  2. نجاری گفت:

   سلام
   من اسکوتر برقی ده اینچ خریدم ولی وقتی ازش پیاده میشم به شدت می لرزه و از زیر پاک در می‌ره
   چیکارش کنم؟!

   1. سلام
    این مشکل برای زیر ژیرسکوپ ها هست
    باید لاستیک های زیر ژیرسکوپ ها که داخل U میرود را کوتاه کنید تا مشکل حل شود

 72. حسین گفت:

  یکی از چرخهای اسکوتر حرکت نمی کند . برد روبروی باتر ی روشن نمی شود
  چگونه ریست را انجام دهیم

  1. سلام
   روی برد یک چراغ قرمز کوچک وجود دارد لطفا تعداد دفعات روشن خاموش شدن را بفرمایید

  2. امیرعلی گفت:

   سلام وقتتون بخیرپسرم ی ماشین شارژی شاستی بلند داره که فرمون خیلی به سختی میپیچه چون چرخا خیلی سنگین هست وبه سختی حرکت میکنه، حالا فرمون شکسته میشه به جای فرمون معمولی فرمون برقی بذاریم

   1. mahdie asadi گفت:

    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
    با واحد فنی مجموعه در ارتباط باشید راهنماییتون میکنند.
    ۰۹۱۹۴۰۸۸۸۰۷

 73. ریحانی گفت:

  سلام من یک اسکوترشارژی10اینچ دارم برقش یه دفعه قطع شد و توشارژگذاشتیم جواب نمیده وقتی دگمه روشن روموقع شارژمیزنیم فقط چشمک زردمیزندووقتی توشارژنیست اصلاروشن نمیشه.ممنون میشم راهنمایی بکنید

  1. سلام این مشکل چند دلیل میتونه داشته باشه لطفا از طریق تلگرام فیلم بفرستید
   شماره تلگرام 09303330924

 74. نرگس سرشار گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده موتور داخل چرخ اسکوتر برقی ۱۰ اینچ را میخواستم
  برای تهیه میتوانید کمکم کنید

  1. سلام بله تمامی قطعات اسکوتر برقی و آرمیچر اسکوتر ده اینچی موجود است.

   1. Akhavan گفت:

    سلام وقت بخیر
    ماشین شارژی مانیتوردار دارم وقتی ماشین روشن میشه موزیک پخش میشه و صدا داره ولی از قسمت مانیتور که کارتون پخش میشه صداش قطع شده مشکل کجاست؟

    1. mahdie asadi گفت:

     سلام وقت بخیر
     با واحد فنی در ارتباط باشید دوست عزیز.
     09194088807

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *