تعمیر ماشین شارژی

فهرست مطالب

تعمیر ماشین شارژی

ماشین های شارژی دارای قطعات مختلفی هستند که در حال حاضر بدلیل گران شدن قیمت این دستگاه، تقاضای تعمیرات آن نیز بالاتر رفته است.
در ماشین شارژی ایرادات متداولی وجود دارد که باعث می‌شوند ماشین شارژی شما به خوبی کار نکند.
در بیشتر موارد، موضوع تعمیر قطعات شکسته نیست، بلکه تعویض قطعاتی است که دیگر کار نمی‌کنند. به جای بردن ماشین به تعمیرگاه می‌توانید خودتان این تعمیرات را انجام دهید و در هزینه ها صرفه جویی کنید و به فرزندتان زمان بیشتری برای بازی بدهید. از متداول ترین ایرادات ماشین شارژی می‌توان به کم شدن قدرت موتور هنگام بازی اشاره کرد. برای مثال بارها گفته شده است که موتور ها بعد از مدتی دیگر مانند سابق کار نمی‌کند. این ایراد ممکن است به موتور (گیربکس) یا به باتری ماشین مرتبط باشد.

تعمیر-ماشین-شارژی-کودک

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای ماشین برقی شما ایجاد شود می‌توان به حرکت نکردن حتی در زمانی که دستگاه شارژ دارد اشاره کرد. ماشین های برقی از باتری های لیتیومی قابل شارژ استفاده می‌کند. این باتری جریان ثابت و پایداری را به دینام می‌دهد و دینام چرخ را به حرکت در می‌آورد. البته باید گفت در این نوع ماشین ها به جای دینام از موتورهای قوی تری که مخصوص این کار هست استفاده می‌شود.


مشاهده تمامی محصولات ماشین شارژی

عیب یابی انواع ماشین و موتور برقی شارژی

اولین مشکلی که در مورد ماشین شارژی مطرح است، قیمت بالای آن است که باعث می‌شود خریداران نسبت به خرید دستگاه جدید آن کمی تامل بکنند.
دومین مشکلی که در مورد ماشین شارژی وجود دارد مربوط به سرعت حرکت پایین آن است.
برای مثال کودکان انتظار دارند سرعت این خودروها بالاتر از حد انتظارشان باشد اما به دلایل فنی و ایمنی، سرعت این اسباب بازی ها کم است.
مورد بعدی که در مورد مشکلات ماشین شارژی مطرح است، تمام شدن باتری آن است.

البته در نظر داشته باشید هر چقدر باتری ظرفیت بالاتری داشته باشد و همچنین فشاری که کودک هنگام بازی به خودرو می آورد کمتر باشد و باتری دستگاه نو و سالم باشد، طول مدت بازی ای که در اختیار کودک قرار می‌دهد به مراتب خیلی بیشتر خواهد بود. همچنین خرابی مربوط به باتری های ماشین شارژی، که یکی از بخش های پر هزینه ماشین های شارژی می باشد بسیار رایج است. تعمیرکاران ما تلاش خود را بر تعمیر باتری می‌گذارند و در صورت درست نشدن باتری اقدام به تعویض آن می‌کنند.

علت روشن نشدن ماشین شارژی چیست ؟

 • قطع شدن سیم ها و اتصالات داخلی
 • قطع شدن سیم ها و اتصالات داخلی
 • خراب شدن و یا تمام شدن باتری
 • خراب شدن موتور ماشین برقی
 • خراب شدن سنسور موتور
 • خراب شدن چرخ دنده‌ها

یکی از دلایل مهمی که در اکثر مواقع اتفاق می‌افتد، از کار افتادن باتری ماشین شارژی است که بر اثر شارژر کردن نامناسب یا استفاده نکردن از ماشین شارژی برای مدت طولانی، ایجاد می‌شود. از دلایل دیگر خرابی ماشین های شارژی می توان به روشن نشدن آنها اشاره کرد که ممکن است این مشکل از خرابی مدار باشد، که اغلب بر اثر آب خوردگی و یا حتی کثیفی، ضربه خوردگی شدید و… اتفاق می‌افتد.

علت شارژ نشدن ماشین شارژی کودکان چیست ؟

 1.  ممکن است باطری ماشینتان خراب یا فاسد شده باشد.
 2. سیم کشی های مربوط به کلید های روشن یا خاموش کردن کلی دستگاه را بررسی نمایید. بخاطر اینکه ماشین شارژی در معرض آب و نم و هوا می‌باشد، در بسیار از موارد بخاطر گرفتگی رسوب روی سوکت های کلیدهای ماشین، اتصال روشن خاموش شدن دستگاه خوب برقرار نمی‌گردد. 
 3. در صورتی که مراحل اول و دوم را طی کردید اما روشن نشد، بایستی به بُرد ماشین شارژی شک داشت. در اغلب این موارد برد دستگاه ماشین شارژی بایستی تعویض گردد.

تعمیر پدال ماشین برقی کودک

به دلیل استفاده زیاد کودکان  از پدال توسط کودکان این قطعه ممکن است خراب شود یا شکسته شود و  نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.
 حتی ممکن است این خرابی به علت مشکل سیم پیچی یا باتری معیوب و موتور شکسته باشد.
اولین کاری که باید انجام دهیم این است که از ولت متر برای تست اینکه جریان برق از پدال می گذرد یا خیر استفاده کنیم.
اگر پای خود را بر روی پدال بگذاریم، و موتور شروع به کار کردن کند، مشکل به احتمال زیاد سیم‌کشی پدال است.
کانکتورهای پدال و سیستم سیم کشی ممکن است خورده یا زنگ زده باشند.
در این صورت، کانکتورهای سوئیچ را تمیز کنید یا آن ها را به طور کامل تعویض کنید.

تعمیر-پدال-ماشین-برقی-کودک

تعمیر برد ماشین شارژی

کنترلر و درایور در ماشین برقی کودک نقش کلیدی را ایفا می کند که همان برد است. اگر علت خرابی برد باشد،ممکن است مربوط به سوکت های متصل شده به آن باشد. شما می توانید برد را باز کرده و سوکت های آن را چک کنید. در صورت حل نشدن مشکل می توانید برد خود را به تعمیرکاران تخصصی ما بسپارید، تا نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایند.

نحوه سیم کشی و تعویض فیوز ماشین شارژی و موتور برقی

یکی از تجهیزات کلیدی که برای تشخیص دقیق مشکل ماشین برقی فرزندتان نیاز دارید، یک ولت متر ارزان و ساده است. این ابزار برای ارزیابی باتری، سلامت شارژر باتری و مشکلات موتور ضروری است. به علاوه، می‌توانید از آن برای پیدا کردن بیشتر عیب‌های تشخیصی مورد نیاز برای مشکلات الکتریکی ماشین کودک خود استفاده کنید. علاوه بر آزمایش باتری و موتور، با استفاده از ولت مترها می‌توانید جریان برق را در سیم ها آزمایش کنید که برای مشکلات مختلف دیگری که ممکن است در ماشین برقی کودک شما رخ دهد، مفید است.

به غیر از ولت متر شما به ابزارهایی مانند پیچ گوشتی، انبردست و چکش که معمولا در دسترس هستند، نیاز دارید (همه ابزارهایی که می‌توانید در جعبه ابزار خود در خانه پیدا کنید). شما به هیچ وسیله فانتزی نیاز ندارید! در واقع بهتر است از ابزارهای برقی یا مته برای سفت کردن پیچ های ماشین برقی کودک خود استفاده نکنید. سفت کردن با دست بهتر است زیرا در برخی موارد نمی خواهید پیچ ها خیلی سفت شوند.
رایج‌ترین دلایلی که ماشین برقی کودک شما کار نمی‌کند، سیم‌های خراب یا شل، باتری‌های فرسوده، سوئیچ‌ها یا کانکتورهای شکسته یا زمانی که نگهدارنده‌های چرخ بیش از حد سفت هستند، است. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه این مشکلات رایج را تعمیر کنید و قطعات مختلف ماشین برقی را تعویض کنید!

نحوه تعویض باتری ماشین شارژی

از اینجا به بعد باید مشخص کنید که باتری خراب است یا مشکل دیگری وجود دارد. اولین قدم استفاده از ولت متر برای بررسی سلامت باتری است. اگر باتری شارژ نمی‌شود یا شارژدهی نمی‌کند، از یک ولت متر استفاده کنید تا ببینید آیا ولتاژ دارد یا خیر. اگر این باتری ولتاژ داشت، نشانه آن است که مشکل دیگری مانند ایراد در شارژر وجود دارد. شارژر باتری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست کار می‌کند. ممکن است نیاز به تعویض شارژر به جای باتری داشته باشید. اگر باتری تمام شده و ولتاژ ندارد، ایراد در باتری است و باید تعویض شود.

تعویض-باتری-ماشین-شارژی

یکی دیگر از مشکلات رایج باتری، خوردگی اتصالات است. اگر کانکتورها اکسید شده باشند، حتی اگر باتری کاملاً شارژ شده باشد، نمی‌توانند انرژی را به خودرو منتقل کنند. خوشبختانه، می‌توانید بدون خرید باتری جدید، فقط کانکتورها را تعویض کنید.
هنگام بازرسی باتری، سیم های شل یا خراب را نیز بررسی کنید. شما می‌توانید این قطعات را به جای خرید یک باتری جدید به طور جداگانه تعویض کنید. علاوه بر این، باتری را از نظر سایش بیش از حد یا آسیب های دیگر مانند ترک و خوردگی بررسی کنید. حتی اگر باتری شارژ کامل داشته باشد، خوردگی فراوان یا زنگ زدگی آن ممکن است دلیل کار نکردن ماشین الکتریکی شما باشد. این علائم نشان می دهد که باید باتری را تعویض کنید.

نکته طلایی : ثابت نگه داشتن باتری به شارژر و در نتیجه شارژ بیش از حد آن، عمر باتری را کاهش داده و باعث آسیب به باتری می شود.

چگونه چرخ ماشین برقی کودک را تعویض یا تعمیر کنیم؟

تعویض لاستیک های ماشین برقی کودک شبیه تعویض لاستیک های پنچر شده در یک ماشین واقعی است. فرآیند تعویض لاستیک ماشین برقی کودک بسیار ساده است. مراحل زیر را دنبال نمایید:
پیچ های لاستیک خودرو را باز کنید.
آنها را بردارید.

لاستیک های قدیمی را با لاستیک های نو تعویض کنید.
شما می‌توانید به راحتی این فرآیند را با بالا بردن ماشین یا چرخاندن آن به پشت تکمیل کنید.
اگر نگهدارنده‌های چرخ بیش از حد سفت باشند، لاستیک‌های خودرو نمی‌چرخند، که این نیز یک مشکل است. خوشبختانه راه حل ساده است: فقط نگهدارنده ها را شل کنید تا چرخ بتواند آزادانه بچرخد.

تعویض-چرخ-ماشین-برقی-کودک

زمانی که پلاستیک چرخ به شدت ترک خورده و فرسوده شده است یا اگر جسمی در لاستیک ها گیر کرده باشد، زمان تعویض لاستیک ها فرا رسیده است. متاسفانه برای تعمیر لاستیک های پلاستیکی کار زیادی نمی توانید انجام دهید. هنگامی که آنها شکستند، باید آنها را تعویض کنید. با این حال، ممکن است بتوانید ترک های کوچک را با مهر و موم کردن شکاف ها با چسب یا فایبرگلاس برطرف کنید.
توصیه می‌کنیم چرخ های پلاستیکی خود را با چرخ های لاستیکی نو تعویض کنید. مزایای زیادی برای این کار وجود دارد:

چرخ های لاستیکی دوام بیشتری دارند و بی صداتر هستند.
آنها در زمین ها و شرایط آب و هوایی مختلف عملکرد خوبی دارند.
چسبندگی و کشش بهتری نسبت به تایرهای پلاستیکی دارند.
اگر نشتی یا سوراخ داشتند، می‌توانید به جای تعویض، آنها را وصله کنید.
به خاطر داشته باشید که هر تایر جدید متناسب با ماشین باشد.

تعمیرات ماشین برقی: تعمیر شارژر ماشین شارژی

ماشین برقی های تک موتوره و دو موتوره به ترتیب از باتری های 6 ولتی و ۱۲ ولت و به طبع آن از شارژرهای 6 و ۱۲ ولتی استفاده می‌کنند. در برخی موارد می توان با تعویض کابل شارژر خراب آن را تعمیر کرد. اما اکثر اوقات وقتی شارژر خراب می‌شود، باید آن را تعویض کرد. ساپتک سیتی عرضه کننده ی مستقیم قطعات با کیفیت ماشین شارژی و موتور شارژی می‌باشد، و خیال شما را از بابت خرید راحت می کند.

شارژر-ماشین-شارژی

تعمیر آرمیچر ماشین شارژی

اگر در حفظ و مراقبت از ماشین یا موتور شارژی کودک خودتان کوشا نباشید، و با آن ها روی هر سطحی حرکت کنید، ممکن است چرخ های آن ها آسیب ببیند.
برای تعمیر آرمیچر ماشین شارژی می توانید به تعمیرکار مجاز ساپتک سیتی مراجعه کنید. 

چگونه گیربکس ماشین برقی کودک را تعمیر کنیم؟

گیربکس برای تغییر سرعت ماشین است. مانند لاستیک‌ها، ماشین‌های برقی استوک معمولاً با چرخ دنده‌های پلاستیکی عرضه می‌شوند، اما اگر می‌خواهید ماشین خود را ارتقا دهید، می‌توانید به جای چرخ دنده های پلاستیکی از چرخ دنده‌های فولادی استفاده کنید. در هر صورت، شما باید بدانید که چگونه از گیربکس مراقبت کنید!.

برای مراقبت از گیربکس، همانطور که قبلا ذکر شد، باید یک تایر را بردارید و جعبه دنده را از موتور بیرون بیاورید. از پیچ گوشتی برای باز کردن پیچ های روی قسمت جلویی استفاده کنید. برای نمایان شدن گیربکس، قسمت جلویی را جدا کنید. سپس می توانید به چرخ دنده های مشکل دار دسترسی داشته باشید و ببینید چه قطعه ای باید تعمیر یا تعویض شود. هنگام تعویض دنده، مطمئن شوید که تعداد دندانه های چرخ دنده تعویضی با دندانه های چرخ دنده قبلی برابری می کند. وقتی کارتان تمام شد، قسمت جلویی را دوباره بچسبانید و آن را دوباره به هم بچسبانید. گیربکس را دوباره در خودرو قرار دهید.
لطفا توجه داشته باشید که اگر باتری و موتور را ارتقا می دهید باید گیربکس را ارتقا دهید.

علت صدای موتور ماشین شارژی چیست؟

اگر زمانی که ماشین در حال کار است می توانید صدای کلیک بشنوید، به احتمال زیاد موتور شما خراب است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. باید چرخ ها را بردارید تا به گیربکس برسید. بعد از برداشتن گیربکس به موتور می رسید. قبل از برداشتن گیربکس، مطمئن شوید که تمام سیم هایی را که می بینید جدا کرده اید. پیچ های نگهدارنده موتور را بردارید و بیرون بیاورید. همچنین می توانید موتور را با استفاده از ولت متر تست کنید.

اگر در حال تعویض موتور هستید، به سادگی از یک پیچ گوشتی برای باز کردن جعبه موتور و خارج کردن موتور فعلی استفاده کنید.
موتور جدید را نصب کنید، آن را با سیم کشی مناسب به گیربکس وصل کنید.
قبل از اینکه چرخ ها را دوباره روی آن قرار دهید، مطمئن شوید که اتصال سیم کشی ایمن است.
لطفاً توجه داشته باشید که اگر باتری و/یا لاستیک‌های خود را ارتقا دهید، ممکن است لازم باشد موتور را نیز ارتقا دهید تا با نیروی اضافی مورد نیاز برای کارکرد صحیح خودرو مطابقت داشته باشد.

تعمیر ماشین شارژی بچگانه

ما سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد برای یک سری از ایرادات احتمالی که خودتان می‌توانید رفع نمایید، راهنمایی کنیم.
درصورتی که ماشین شارژی شما خراب شد با ما تماس بگیرید و یا در واتساپ فیلم یا عکس از اسکوتر  بفرستید.
تعمیر موتور ماشین شارژی توسط متخصصین تعمیرات در مجموعه ساپتک سیتی انجام می‌شود.

برای مشاهده تمامی قطعات ماشین شارژی کلیک کنید.

سوکت شارژر ماشین و موتور شارژی

اگر پین ‌های سوکت موتور برقی آسیب دیده ‌باشند ، موتور شارژ نمی‌‌شود و سوکت موتور برقی شل شده است, احتمالاً سوکت شارژر شما نیاز به تعویض خواهد داشت.

نحوه تعمیر دینام ماشین شارژی

ماشین های برقی کودک با باتری قابل شارژ کار می کنند و دینام ندارند. دینام نقشی حیاتی در سیستم شارژ باتری یک خودروی واقعی دارد و انرژی الکتریکی را برای خودرو تامین می کند. خودروهای برقی فقط با باتری کار می کنند و نیازی به دینام ندارند.

تعمیر فرمان ماشین شارژی

یکی دیگر از خرابی های ماشین شارژی درست عمل نکردن فرمان آن است. در چنین حالتی باید ماشین شارژی خود را به متخصصین تعمیرات نشان دهید تا آن را تعمیر کنند.
در غیر این صورت می‌توانید فرمان جدیدی جایگزین آن کنید.

تعمیر-فرمان-ماشین-شارژی

چگونه سوئیچ استارت ماشین شارژی را تعویض کنیم؟

فنرها علت کار نکردن بیشتر سوئیچ ها هستند. سوئیچ استارت را باز کنید و آن را خالی کنید. محفظه را با یک روان کننده، تمیز کنید و فنرها را تعویض کنید. با این حال، اگر سوئیچ استارت باید به طور کامل تعویض شود، مراحل زیر را دنبال کنید:
ستون فرمان را که سوئیچ استارت در آن قرار دارد بردارید.
جعبه سیم کشی که به سوئیچ استارت وصل شده است را بردارید و سیم کشی را جدا کنید.
پیچ های نگهدارنده سوئیچ استارت به ستون فرمان را باز کنید و سوئیچ قدیمی را بردارید. آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید.
سیم کشی را دوباره وصل کنید و تجهیزات سیم کشی را در جای خود قرار دهید.

چگونه دنده ماشین کودک را تعمیر کنیم؟

شیفتر یا دنده دستی به کودک شما اجازه می دهد تا دنده ماشین خود را عوض کند.
اگر دسته شیفتر شل شد یا اگر فیوز آن سوخته است، باید سوئیچ های داخل شیفتر را تعویض کنید. یک شیفتر معمولا از دو عدد سوئیچ استفاده می کند.
برای تعویض آنها:
پیچ دنده را باز کنید و آن را بردارید.
شیفتر را باز کنید و هرگونه ویژگی که شیفتر را به گیربکس متصل می کند، بردارید.
دنده را از ماشین بیرون بیاورید.
پیچ های نگهدارنده درپوش روی شیفتر را بردارید و درب آن را بردارید. قسمت پایین تعویض دنده را می‌بینید که سوئیچ ها را می‌چرخاند و باعث می شود که کودک شما دنده را عوض کند.

تعمیر-دنده-ماشین-شارژی-کودک

برای جدا کردن سوئیچ ها، زبانه های فنر را در طرفین فشار دهید تا بیرون بیایند. سوئیچ های قدیمی و خراب را با سوئیچ های جدید تعویض کنید. هیچ تفاوتی بین قسمت جلو یا عقب سوئیچ وجود ندارد. شما می‌توانید آنها را در هر دو طرف به شیفتر برگردانید. شیفتر دنده را در جای خود قرار دهید و درپوش شیفتر را پیچ کنید. هنگامی که شیفتر را در ماشین خود قرار می‌دهید و آن را به گیربکس وصل می‌کنید، مطمئن شوید که سیم ها با هم مطابقت دارند.
برای تعویض کل شیفتر، ابتدا شیفتر فعلی خودرو را طبق مراحل بالا بردارید. این بار وقتی شیفتر قدیمی را از ماشین جدا کردید، بوش ها را نیز بردارید.
وقتی شیفتر جایگزین را در دست دارید، قطعاتی را که از شیفتر قدیمی جدا کرده اید به شیفتر جدید نصب کنید.

نکته: قبل از اتصال بوش ها به شیفتر جدید، بوش ها را روغن کاری کنید.

چگونه پدال ماشین برقی کودک را تعمیر کنیم؟

پدال ماشین شارژی یکی از قسمت هایی است که امکان خراب شدن دارد. اما نگران نباشید! پدال ها قابل تعمیر هستند. به دلیل پر مصرف بودن پدال ماشین و همچنین عدم استفاده ی صحیح کودک از آنها ممکن است این بخش از ماشین شارژی دچار مشکل شود.
پدال های پا، مانند پدال های یک ماشین واقعی، به ماشین کودک می‌گویند که حرکت کند. وقتی پدال های پا از کار می افتند، همیشه به این دلیل نیست که خود پدال شکسته است. برخی از دلایل رایج که ممکن است پدال کار نکند عبارتند از: مشکل سیم کشی، کانکتورهای سوئیچ آسیب دیده، باتری معیوب یا موتور شکسته، که بیشتر آنها را قبلاً در بالا توضیح دادیم.

تعمیر-پدال-ماشین-برقی-کودک

اولین گام این است که یک تست تشخیصی را با ولت متر خود انجام دهید تا ببینید آیا برق از پدال عبور می‌کند یا خیر. اگر برق وجود ندارد، سیم کشی زیر پدال ها را بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. برای تایید این موضوع، ماشین را روشن کنید. اگر هنگام پا گذاشتن روی پدال، موتور شروع به کار کرد و به کار خود ادامه داد، مشکل به احتمال زیاد سیم‌کشی پدال است.
کانکتورهای پدال و سیستم سیم کشی ممکن است خورده یا زنگ زده باشند. در این صورت، کانکتورهای سوئیچ را تمیز کنید یا آنها را به طور کامل تعویض کنید.

آموزش تعویض کمربند ایمنی ماشین برقی

کمربند ایمنی یکی از ویژگی های ایمنی ضروری یک ماشین برقی کودک است. هنگامی که کمربندهای ایمنی کهنه و فرسوده شدند، باید آنها را تعویض کنید. شما می توانید کمربندهای ایمنی جایگزین را از شرکت ما خریداری نمایید. برای نصب کمربندهای جدید فقط به یک آچار و یک پیچ گوشتی نیاز دارید.
دستورالعمل تعویض کمربند ایمنی به نوع کمربند ایمنی و مدل ماشین برقی شما بستگی دارد. به طور کلی، ابتدا باید با استفاده از پیچ گوشتی، صندلی ها را از خودروی برقی جدا کنید. سپس تسمه های کمربند ایمنی فعلی را بردارید. بسته به نوع کمربند ایمنی، ممکن است بتوانید به سادگی کمربند را به طور کامل از شکاف های صندلی بیرون بکشید. سپس صندلی‌ها را دوباره در ماشین خود نصب کنید.

درست کردن ماشین شارژی در خانه به همراه فیلم آموزشی

ابتدا با ولت متر ولتاژ باتری را اندازه بگیرید  باتری که روی آن ۶ ولت درج شده است باید عدد ۶ را در ولت متر نشان بدهد و باتری ۱۲ ولت عدد ۱۲ را نشان می دهد. در غیر اینصورت باتری شما معیوب است و باید تعویض گردد.

تعمیر ماشین شارژی قدیمی کودک

ماشین های شارژی و قطعات آن قیمت بالایی دارند. به همین علت سبب شده اند تقاضای تعمیرات آن مخصوصا ماشین های شارژی قدیمی زیاد شود. در مجموعه ساپتک سیتی تعمیر ماشین شارژی اسباب بازی به صورت کاملا حرفه ای  توسط تعمیرکار مجاز صورت میگیرد.

سه علت حرکت نکردن ماشین شارژی و موتور شارژی

سه-علت-حرکت-نکردن-ماشین-شارژی-و-موتور-شارژی

چرا ماشین شارژی روشن می شود ولی حرکت نمی کند!

ممکن است علت این خرابی از مدار ماشین و یا از کنترل آن باشد، که باید توسط متخصصان حرفه ای مورد بررسی قرار بگیرد.

ماشین شارژی به سمت راست و چپ حرکت می کند ولی به سمت جلو نمی رود!

سوختگی موتور ماشین برقی و یا شکستگی چرخ دنده های متصل به موتور عقب ماشین ,یکی از دلایل بروز این مشکل در ماشین شارژی می‌باشد.

ماشین شارژی به سمت چپ و راست حرکت نمی کند. علت چیست؟

این مشکل ممکن است در اثر ضربه شدید به جلو ماشین برقی، از کار افتادن موتور گیربکس، شکستی چرخ دنده های داخل گیربکس و یا فرمان ندادن مدار به قسمت گیربکس باشد.

خدمات شرکت ساپتک سیتی

 • آموزش تعمیر ماشین شارژی
 • فروش باتری ماشین شارژی
 • تعمیر باتری ماشین شارژی
 • تعمیر موتور ماشین برقی
 • سرویس ماشین شارژی
 • تعمیر ماشین شارژی

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک سیتی و دریافت مشاوره می توانید از طریق دکمه های تماس یا واتساپ با ما در ارتباط باشید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 32 میانگین: 4.1]

157 دیدگاه در “تعمیر ماشین شارژی

 1. یه سیم سفید از پشت بردش افتاده نمیدونم مال کجاست از اون موقع روشن نمیشه

 2. مهری گفت:

  سلام ماشین شارژی فرزندم رو دوهفته پیش تعویض باتری انجا دادم . امروز خودبخود شروع به حرکت کرد انگار یه شخص نامرئی پشت فرمونه و فرمون به چپ و راست حرکت کرد .من ماشین رو خاموش کردم .ولی بعدش دیگه روشن نشد.چراغ شارژ هم روشن میشه و شارزش رو کامل کردم بازم حرکت نکرد با کنترل هم حرکت نکرد مشکل از چی هست ممنون از شما

  1. بینام گفت:

   داداش مشکل شما ماورایی هست الکترونیکی نیست
   مخصوصا اگه کل شارژ باطری سریع خالی شده باشه
   یک دوربین بزار تو خونت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

برخی از مقالات

سبد خرید

فرم تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط
این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .