اسکیت برد

تخته اسکیت برد، اسکیت برد تخته ای

تخته اسکیت برد، اسکیت برد تخته ای
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.8]

تخته اسکیت برد، اسکیت برد تخته ای

تخته اسکیت برد وسیله ای است که طرف‌داران این وسیله از آن برای جا به جایی استفاده می کنند. وسیله ای کاربردی که برای تفریح و سرگرمی و ایجاد هیجان مورد استفاده قرار می گیرد. وسیله ای که روز به روز بر طرف‌دارانش افزوده می شود. اسکیت برد تخته ای راهی به سوی شادی و هیجان است. ما در این مقاله به تخته اسکیت برد یا اسکیت برد تخته ای می پردازیم.

مقالات مرتبط

اسکیت برد

آشنایی با اسکیت برد راهی برای بهترین انتخاب

بعضی از وسایل تک منظوره هستند و فقط برای یک هدف ساخته شده اند ولی اسکیت برد جزء وسایل چند منظوره به حساب می آید. کاربران اسکیت برد برای جابجایی و رفتن به نقاط مختلف از این وسیله استفاده می کنند. در مواقعی که نیاز به تفریح دارند از این وسیله برای سرگرمی و ایجاد شادی استفاده می کنند و در زمان استفاده از این وسیله نشاط شادی زیادی را در خود حس می‌کنند. 

اسکیت برد دارای یک تخته است که زیر آن چهار چرخ قرار گرفته است. کاربر این وسیله در زمانی که روی اسکیت برد قرار می گیرد، لازم است تعادل خود را حفظ کند تا بتواند از این وسیله به خوبی استفاده کند. حفظ تعادل در زمان استفاده از این وسیله کار چندان مشکلی نیست فقط لازم است که در ابتدای کار با دقت زیاد تمرین کنید تا در این کار مهارت زیادی به دست آورید.

روش خرید بهترین اسکیت برد تخته ای چیست؟

بعضی از افراد در زمان خرید تخته اسکیت برد فقط به برند یا نام شرکت سازنده آن توجه دارند و به مسائل مهم تر از آن توجهی نمی کنند در صورتی که در زمان خرید اسکیت برد دو نکته مهم نباید مورد غفلت قرار گیرد. اندازه اسکیت برد و جنس آن که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

اسکیت برد وسیله ای است که برای حرکات چرخشی، مانوری و نمایشی مورد استفاده قرار می گیرد به همین خاطر لازم است از کیفیت بالایی برخوردار باشد. تا به دستگاه و به کاربرآن آسیبی نرسد و بیشترین لذت را کاربر آن در زمان استفاده ببرد.

در زمان خرید اسکیت برد به مقاومت آن دقت کنید مخصوصا وقتی که کاربر آن وزن زیادی داشته باشد. از خرید اسکیت بردی که تحمل وزن کمی دارد، باید اجتناب کرد چون وزن زیاد کاربر آن در صورتی که تخته اسکیت برد مقاومت کمی داشته باشد، امکان شکستن آن زیاد است. اسکیت برد خریداری کنید که تحمل وزن بالا را داشته باشد.

اجزاء تخته اسکیت

مهمترین اجزاء اسکیت برد کدامند؟

هر اسکیت برد از دو قسمت مهم و تاثیرگذار تشکیل شده است. قسمت تخته که استحکام بالای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. قدم بعدی در انتخاب بهترین اسکیت برد جنس چرخ های آن است بهترین جنس برای چرخ ها جنس ژله ای هستند چون این نوع چرخ در برخورد با ضربات و ناهمواری ها از خود واکنش نشان می دهد. ژله‌ای بودن چرخ ها باعث می شود که این ضربات کمترین تاثیر را بر اسکیت برد و کاربر آن بگذارد.

اسکیت برد های مبتدی و اسکیت برد های حرفه ای

برای این که از اندازه های تخته اسکیت سر دربیاورید و بدانید کدام سایز مناسب شما است، لازم است بدانید که اسکیت برد ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. اسکیت برد میکرو برای یک سالگی تا ۵ سال، سایز مینی برای 6 تا  ۱۲ سالگی، سایز متوسط تا سن ۱۴ سالگی و فول سایز برای بالای ۱۵ سال مناسب است. از مشخصات اسکیت برد مبتدی این است که دارای تخته های پهن تر هستند. اسکیت برد حرفه ای عرض تخته آن باریک تر است.

در زمان خرید اسکیت برد توجه به سایز آن بسیار اهمیت دارد  در یک تقسیم دیگر اسکیت برد ها به دو نوع اسکیت برد دخترانه و اسکیت برد پسرانه تقسیم می‌شود. در زمان خرید اسکیت برد می توانید اسکیت‌برد مناسب را انتخاب کنید البته تفاوت اسکیت برد دخترانه و پسرانه فقط در طراحی و رنگ آن است.  

قیمت تخته اسکیت برد، اسکیت برد تخته ای چقدر است؟

قیمت اسکیت برد دخترانه و پسرانه، اسکیت برد بچه گانه، قیمت اسکیت برد بزرگسال و تمام انواع و مدل های اسکیت برد  بسته به جنس و کیفیت آن و ابعاد اسکیت برد مشخص می شود. این وسیله با قیمت های مختلف در بازار خرید و فروش می‌شود. شما برای خرید اسکیت برد می‌توانید از فروشگاه اینترنتی ساپتک سیتی خریدی آسان و مطمئن را تجربه کنید.

چگونه بر تخته اسکیت برد سوار شویم؟

اگر در اسکیت سواری مبتدی هستید و روش سوار شدن بر آن را نمی دانید، برای این کار در ابتدا یکی از پاها را در جلوی اسکیت برد روی چرخ ها قرار داده و با پای دیگر به زمین فشار وارد می کنید و اسکیت برد را به جلو حرکت می دهید. سوار شدن به این روش خطرات افتادن از دستگاه را  کاهش می دهد.  

روش صحیح سوار شدن اسکیت برد

رعایت نکات ایمنی در اسکیت برد سواری

 استفاده از اسکیت برد ورزشی است بسیار جذاب و مفرح ولی احتمال افتادن از روی این وسیله وجود دارد. اگر کسانی که مبتدی هستند بخواهند از این وسیله استفاده کنند، باید با روش صحیح و با دقت زیاد از این وسیله استفاده کنند. در صورت بی دقتی احتمال افتادن از روی این دستگاه بسیار است. به هر حال برای این که خطرات احتمالی افتادن از روی اسکیت برد را کاهش دهید حتما از وسایل ایمنی مانند: کلاه ایمنی، مچ بند، زانو بند و … استفاده کنید. نکته بعدی که آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است این است که مبتدیان در یاد گرفتن اسکیت برد عجله نکنند و با صبر و حوصله استفاده از این ورزش را یاد بگیرند.

اسکیت های تخته کوتاه و بلند و کروزر چه نوع اسکیت های هستند؟

اسکیت های تخته کوتاه این نوع اسکیت ها نسبت به اسکیت های دیگر کوچکتر هستند. در پارک ها و خیابان ها بیشتر از از این نوع اسکیت برد استفاده می شود. اسکیت برد تخته بلند یا لانگ برد اسکیت هایی هستند که طول تخته ی آن ها بیشتر از اسکیت های تخته کوتاه است و اندازه‌ای معادل ۳۳ اینچ به بالا دارد. این نوع اسکیت برد برای مبتدیان مناسب است.البته حرفه ای ها نیز می توانند از این نوع تخته اسکیت استفاده کنند.

سریعترین اسکیت برد اسکیت برد کروزر است و به خاطر سرعت بالایی آن نام کروز را بر آن گذاشته اند. طول این اسکیت برد ها معمولا بین ۶۰ تا ۷۵ سانتیمتر است ولی مدل های کوچک تر و بزرگ تر نیز دارد.

و اما کلام آخر ...

اسکیت برد تخته ای وسیله ای است که طرفداران خود را پیدا کرده است و روز به روز بر طرفدارانش افزوده می شود. اگر قصد خرید این وسیله را دارید، لازم است با این وسیله آشنا شوید. ما در این مقاله برای آشنایی شما، نحوه انتخاب بهترین اسکیت برد و انواع اسکیت برد و مطالب مهمی را که لازم است از آن ها اطلاع داشته باشید، بیان کردیم.

دیدگاه

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک سیتی و دریافت مشاوره می توانید از طریق دکمه های تماس یا واتساپ با ما در ارتباط باشید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4.8]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.