اسکیت برد, وبلاگ

آموزش اسکیت برد مبتدی و حرفه ای

آموزش اسکیت برد مبتدی و حرفه ای

آموزش اسکیت برد مبتدی و حرفه ای

 بسیاری از انسان‌ها به دنبال سرگرمی‌ها و ورزش‌های جذاب و جدید هستند. اسکیت برد وسیله‌ای است که این ویژگی‌ها را دارد. ولی استفاده از وسایل جدید و مدرن حتما آموزش خود را می‌طلبد. اگر به فکر خرید اسکیت  برد هستید، لازم است که نحوه استفاده از این وسیله را هم آموزش ببینید تا بتوانید به بهترین نحو از این وسیله جذاب استفاده کنید و خطرات ناشی از آن را کاهش دهید. استفاده صحیح از یک وسیله در طول عمر آن وسیله تأثیر زیادی دارد. ما در این مقاله به آموزش اسکیت برد مبتدی و حرفه‌ای می پردازیم و مراحل مبتدی تا حرفه‌ای شدن را توضیح می‌دهیم.

آموزش اسکیت برد مبتدی و حرفه ای

چند قدم تا حرفه ای شدن در اسکیت برد

بعد از خرید اسکیت برد حرفه ای در تهران و شهرهای دیگر یا اسکیت برد مبتدی، آشنایی با مراحل سوار شدن بر اسکیت برد به شما کمک می‌کند تا سواری بدون دردسر داشته باشید.
عجله نکردن در آموزش در موفقیت تأثیر زیادی دارد. اگر مراحل سوار شدن بر اسکیت را بدون عجله تمرین کنید، در زمان کوتاهی بدون هیچ دردسر به یک اسکیت سوار حرفه‌ای تبدیل می‌شوید.
ما مراحل این کار را مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم.

برای مشاهده راهنمای جامع خرید اسکیت برد کلیک کنید.

آموزش اسکیت برد

وقتی به اسکیت برد بزرگسالان و اسکیت برد کودکانه نگاه می‌کنیم، یک وسیله ساده می‌بینیم. یک تخته ساده با چرخ‌هایی که در زیر آن قرار گرفته است.
نحوه ایستادن بر اسکیت برد بسیار مهم است.
در زمان تمرین، ایستادن صحیح روی اسکیت برد تخته ای برای اینکه خطری ایجاد نگردد به شما کمک زیادی می‌کند.

برای شروع به مکان خلوت و صاف بروید و تمرینات ابتدایی خود را در آنجا شروع کنید. این که ابتدا پای راست را روی دستگاه قرار دهید یا پای چپ را بستگی به شما دارد.
کسانی که راست دست هستند، ابتدا پای چپ را جلوی اسکیت قرار دهند و کسانی که چپ دست هستند، پای راست را ابتدا جلوی اسکیت قرار دهند. بعد از آن پای دیگر را در عقب دستگاه قرار دهید.
روش دیگر این که برای اینکه بدانید شما جزو کدامیک از این دو گروه قرار دارید.
هر دو روش را امتحان کنید یک مرتبه با پای راست و یک مرتبه با پای چپ سوار شوید و تجربه کنید تا ببینید کدام روش برای شما آسان‌تر است.

آموزش اسکیت برد مبتدی و حرفه ای

قرار دادن پای راست روی اسکیت برد و به حرکت درآوردن آن با پای چپ

چگونه خطرات احتمالی اسکیت سواری را کاهش دهیم؟

بارها و بارها سوار شدن بر اسکیت را تمرین کنید تا بر این کار مسلط شوید.
وقتی تسلط پیدا کردید، می‌توانید مراحل بعد را شروع کنید.
تا وقتی که بر ایستادن مسلط نشده اید از انجام مراحل بعد اجتناب کنید. همراه داشتن وسایل ایمنی از ضروریات است.
مچ بند، آرنج بند، کفش مناسب و کلاه ایمنی جزء وسایل ایمنی هستند که به شما در آسیب ندیدن کمک می‌کند.
تا وقتی که در اسکیت سواری حرفه‌ای نشده‌اید امکان افتادن از روی این وسیله برای شما وجود دارد.

در ابتدای کار ممکن است به خاطر افتادن از اسکیت به فکر استفاده از آن نیفتید ولی اصلا ناراحت نباشید.
زمانی که اسکیت سوار حرفه‌ای شدید و هیجان استفاده از اسکیت برد را حس کردید، دیگر این وسیله را کنار نخواهید گذاشت.
فقط سعی خود را بر این قرار دهید تا آموزش اسکیت برد حرفه ای یا اسکیت برد نیمه حرفه ای را ببینید.

قیمت اسکیت برد با توجه به مدل و نوع و کیفیت آن مشخص می گردد.
اگر قصد خرید اسکیت برد را گرفته اید می توانید در همین صفحه اقدام به مشاهده انواع اسکیت برد و قیمت آن ها بپردازید.

چگونه با اسکیت برد حرکت کنیم؟

برای یاد گرفتن حرکت با اسکیت برد ابتدا به یک مکان صاف و محکم و خلوت بروید و تمرین خود را در آن مکان شروع کنید. برای این کار یکی از پاها را جلوی اسکیت قرار داده و با استفاده از پای دیگرتان خود را به جلو حرکت دهید. این کار، کار مشکلی نیست فقط نیاز به تمرین و تکرار دارد.

چگونه با اسکیت برد به راست و چپ حرکت کنیم؟

برای حرکت کردن به طرف راست یا چپ در ابتدا باید به حرکت مستقیم با اسکیت مسلط شوید و بعد از تسلط بر این کار اقدام به حرکت به طرف راست یا چپ بکنید. برای این کار ابتدا باید سرعت خود را کم کرده و بعد از آن به هر طرف که می خواهید بپیچید، بدنتان را به آن سمت متمایل کنید. می بینید که اسکیت به همان سمت حرکت می کند.

نکاتی مهم در زمان اسکیت سواری

در زمانی که از اسکیت برد استفاده می کنید رعایت چند نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که ما در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

1- از وسایل ایمنی مثل کلاه، زانو بند، آرنج بند و … استفاده کنید تا در صورت افتادن از روی اسکیت برد به شما آسیبی نرسد.

2- در ابتدای کار حرکاتی که می خواهید انجام دهید به آرامی و بدون شتابزدگی انجام دهید.

3- در صورتی که با اسکیت سواری آشنایی ندارید و از روش آن اطلاعی ندارید، اطلاعات لازم برای روش صحیح اسکیت سواری را یاد بگیرید یا از کسی کمک بگیرید.

4- در ابتدای کار برای تمرین اسکیت سواری در مکان خلوت مشغول به تمرین شوید.

اسکیت برد برقی

بعضی از اسکیت بردها برقی هستند مانند اسکیت برد برقی اف اسپید مدل Surf 1 که موتوری با قدرت بالا دارد. موتور این دستگاه 500 وات است. اگر قصد خرید اسکیت برد را دارید یکی از گزینه های پیش روی شما خرید اسکیت برد برقی است.

خرید اسکیت برد، خرید اسکیت برد کامل

اگر قصد خرید اسکیت برد در تهران و شهرهای دیگر را دارید و نمی خواهید اسکیت سواری حرفه ای را تجربه کنید.
می توانید یک اسکیت ارزان قیمت خریداری کنید. در این صورت قیمت اسکیت برد نیز برای شما به صرفه تر خواهد بود ولی کسانی که هیجان این ورزش را تجربه می کنند به طرف اسکیت سواری حرفه ای متمایل می شوند.

برای خرید اینترنتی اسکیت برد از سایت ساپتک سیتی می توانید اقدام به خرید کنید و خرید خود را نهایی کنید.

آموزش اسکیت برد مبتدی و حرفه ای

افتادن از اسکیت برد به خاطر عدم آشنایی با مراحل اسکیت سواری

نحوه دور زدن با اسکیت برد

برای دور زدن تا جایی که امکان دارد سرعت اسکیت برد را کاهش دهید و بعد به هر سمت که می‌خواهید چرخش داشته باشید، بدنتان را متمایل کنید و تا زمانی که اسکیت برد کاملا دور نزده است به همین حالت باقی بمانید. می‌بینید که اسکیت برد به راحتی به طرفی که می خواهید دور بزنید، حرکت خواهد کرد. این کار نیز در ابتدا برای مبتدیان مشکل است اما با کمی تمرین می توانید مهارت خاصی برای این کار پیدا کنید.

دور زدن به شکل حرفه ای با اسکیت برد حرفه ای

یک راه دیگر نیز برای دور زدن وجود دارد. می‌توانید بعد از حرفه ای شدن در چرخش از این روش نیز استفاده کنید و هیجان بیشتری را حس کنید. برای این کار با پای عقب بر اسکیت برد فشار وارد کنید تا جلوی اسکیت کمی بالا تر از زمین قرار گیرد و بعد با پا  و بدنتان به طرفی که می‌خواهید حرکت کنید، بروید. از این روش تا وقتی خوب بر اسکیت سواری مسلط نشده اید استفاده نکنید.

چگونه با اسکیت برد ترمز بگیریم؟

برای ترمز کردن با اسکیت برد ابتدا باید تمام وزن خودتان را بر پای جلو قرار داده و بعد از آن پایی را که در عقب اسکیت بوده، موازی بدن قرار دهید با کشیدن آن پا بر روی زمین اسکیت برد تخته ای از حرکت می ایستد. اگر می‌خواهید که اسکیت سریع تر توقف کند فشار بیشتری را با پا بر زمین وارد کنید.

اسکیت برد دخترانه

در بازار انواع اسکیت برد ها با توجه به کاربران آن وجود دارد. اسکیت برد دخترانه برای دخترها و اسکیت برد پسرانه برای پسرها. هر قشری می تواند اسکیت برد مورد علاقه خود را انتخاب و اقدام به خریداری آن کند.

علت افتادن از اسکیت برد در زمان ترمز کردن چیست؟

بعضی از افراد در زمان ترمز کردن با مشکل مواجه می‌شوند و گاهی از دستگاه می افتند. علت آن بی توجهی به این نکته است که در زمان ترمز کردن بدون اینکه وزن خودشان را روی پای جلو بیندازند اقدام به این کار می کنند و موفق نمی شوند. ابتدا وزن خودتان را بر پای جلو بیندازید، بعد اقدام به ترمز کردن کنید.  

کلام پایانی

ما در این مقاله به نحوه سوار شدن و مراحل اسکیت سواری مبتدی و اسکیت سواری حرفه ای پرداختیم. با استفاده از این مراحل در زمانی که مبتدی هستید، می‌توانید بر اسکیت سوار شوید و بدون هیچ خطری اسکیت سواری را  یاد بگیرید.
بعد از کمی تمرین به یک حرفه ای در این زمینه تبدیل خواهیدشد. فقط نکته مهم این است که شما اسکیت سواری را مرحله به مرحله و با آشنایی کامل انجام داده و در این کار اصلا عجله نکنید بعد از کمی تمرین در این کار مسلط خواهید شد.   

دیدگاه

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک سیتی و دریافت مشاوره می توانید از طریق دکمه های تماس یا واتساپ با ما در ارتباط باشید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.5]

2 دیدگاه در “آموزش اسکیت برد مبتدی و حرفه ای

 1. احمد گفت:

  سلام. ممنون از مقاله خوبتون. اگر قصد خرید اسکیت برد را داشته باشم می تونم قیمت اسکیت برد را کارت به کارت کنم؟ ممنون

  1. mahdie asadi گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله امکان خرید از طریق کارت به کارت هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *