آموزش, وبلاگ

چگونه سرعت اسکوتر را بیشتر کنیم؟

چگونه سرعت اسکوتر را بیشتر کنیم؟ ، اسکوتر کیوانو

سلام بر دوستان و همراهان ساپتکی 

چگونه سرعت اسکوتر را بیشتر کنیم؟ شاید برای شما هم چنین سوالی پیش آمده باشد و همواره به دنبال یافتن جوابی برای آن بوده اید. ما در این مقاله قصد داریم، نحوه‌ی افزایش سرعت اسکوتر‌های برقی را برای شما بیان کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. 

هاوربردها جدیدترین نوع هیجان هستند. حتی افراد مشهور نیز نمی توانند عشق خود را نسبت به این اختراع با فناوری پیشرفته به اشتراک نگذارند. اغلب از هاوربردها به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل یاد می شود. هاوربردها به دلیل راحتی و همچنین سرعتشان محبوب هستند. مدل‌های مختلف از هاوربردها می‌توانند با سرعت‌های متفاوتی حرکت کنند، به همین دلیل  بسیار مهم است که قبل از خریدن یک هاوربرد، تحقیق کنید.
سرعت یک هاوربرد، به سن، وزن و سطح مهارت کاربر بستگی دارد. یک کاربر تازه کار که شروع به راندن یک هاوربرد می‌کند، احتمالاً نمی‌خواهد از حداکثر سرعت هاوربرد استفاده کند. در حالی که یک کاربر با تجربه از سرعت بالا لذت می برد. همه چیز به خود فرد و تجربه کاربر بستگی دارد.

افزایش سرعت هاوربرد

چه عواملی در سرعت هاوربرد نقش دارند؟

عوامل متعددی در سرعت هاوربرد نقش دارند، مانند وزن کاربر، شرایط جاده و میزان شارژ باتری. هاوربردها دارای محدودیت وزنی برای عملکرد صحیح هستند. هرگز نباید در یک زمان بیش از یک کاربر بر روی یک هاوربرد وجود داشته باشد. این بسیار خطرناک است. همچنین ممکن است به دستگاه آسیب ببیند. هرچه وزن کاربر یا اجسامی که با کاربر است، بیشتر باشد هاوربرد کندتر حرکت می کند. وزن بیش از حد می تواند بر شارژ باتری نیز تأثیر بگذارد.
شرایط جاده یکی دیگر از عوامل موثر بر سرعت است. بدیهی است که سفر در سراشیبی بر سرعت حرکت شما تأثیر می گذارد و می تواند وزن شما را به نقطه ای برساند که تعادل شما را حفظ کند. برای حفظ سرعت بهینه هاوربرد و کاهش خطر آسیب، توصیه می شود به سطوح صاف و خشک بچسبید. اگر با سطوح ناهموار یا جاده های صخره ای مواجه شدید، اگر نمی توانید از آنها اجتناب کنید، سرعت خود را کم کنید. سطوح ناهموار و ناهموار شما را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد و می تواند باعث آسیب رساندن به قسمت زیرین هاوربرد شود.

سرعت هاوربرد

با چه سرعتی حرکت کنیم؟

پاسخ کوتاه به اینکه چقدر سریع باید حرکت کنیم این است “با همان سرعتی که با آن راحت هستید”. همه چیز به این بستگی دارد که چقدر در راندن هاوربرد مهارت دارید، کجا سوار آن هستید و چه سرعتی برای این موقعیت مناسب است. برای مثال، اگر یک کاربر باتجربه هستید که در فضای باز هستید و حواستان پرت نمی شود، حداکثر سرعت هاوربرد ممکن است برای شما خوب باشد. هیچ توصیه‌ای از نظر سرعت برای برای کاربران هاوربرد وجود ندارد، اما این به شما بستگی دارد که با چه سرعتی باید حرکت کنید.
کودکان را تشویق کنید که با سرعت کم حرکت کنند، تا بتوانند با هاوربرد ارتباط برقرار کنند و نحوه عملکرد آن را درک کنند. اگرچه ممکن است سرعت ۶ مایل در ساعت در مقایسه با ماشین سواری سریع به نظر نرسد، اما زمانی که به سادگی روی پای خود بایستید بسیار هیجان انگیز است. به خصوص زمانی که هیچ دسته یا ترمزی برای تکیه کردن وجود ندارد.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که هاوربرد در مدت زمان کوتاهی قادر به تجاوز از سرعت معمولی خود است. سعی نکنید هاوربرد را مجبور کنید که به طور مداوم با این سرعت های بیش از حد کار کند زیرا کنترل دشوارتر می شود و احتمال صدمات بیشتر وجود خواهد داشت. برای اینکه سریعتر حرکت کنید، سکوهای پا را با زاویه بیشتری فشار دهید و برای کاهش سرعت، زاویه را کاهش دهید. ممکن است به نظر برسد که خم شدن به جلو باعث می‌شود سریع‌تر حرکت کنید، اما فقط جهت پاها است که باعث می‌شود سرعت هاوربرد افزایش یا کاهش یابد. خم شدن اغراق آمیز می تواند باعث شود تعادل خود را از دست بدهید و به طور کلی کنترل هاوربرد را از دست بدهید.
در نهایت، هنگام در نظر گرفتن سرعت هاوربرد، قوانین جاده ای و تمام سیاست های قانونی و عمومی را رعایت کنید. اگرچه با سرعت اتومبیل، دوچرخه یا اسکوتر برقی حرکت نمی کنید، اما همچنان باید قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید. اگر درست پشت سر کسی هستید یا از سمت چپ عبور می کنید، صدا بزنید. هر شهر قوانین خاص خود را در مورد محل سوار شدن هاوربرد دارد و این به شما بستگی دارد که آنها را رعایت کنید. یک پیاده‌روی شلوغ ممکن است بهترین مکان برای گشت و گذار در سریع‌ترین زمان نباشد. در حالی که یک پارک خالی می تواند مکان مناسبی باشد.

آیا ایمنی بر سرعت تاثیر می گذارد؟

ممکن است هاوربردهایی در بازار وجود داشته باشند که به سرعتی بیش از ۹ مایل در ساعت می رسند، اما همیشه ایمن ترین یا دارای بهترین کیفیت نیستند. سرعت یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های سواری است، اما در مورد هاوربردها مهم نیست که چقدر سریع بروید. بچه‌ها هیجان پا گذاشتن روی هاوربرد را دوست دارند و سرعت تنها بخشی از سرگرمی است. اولویت بالاتر این است که همه با خیال راحت و ایمن به جایی که می خواهند بروند برسند. ایمنی همیشه باید در اولویت باشد، مانند بستن کمربند ایمنی در ماشین. اولین قانون، استفاده از کلاه ایمنی برای محافظت از سر در صورت برخورد با کسی یا چیزی است. آن را با یک بند چانه محکم کنید و برای محافظت بیشتر از پدهای اضافی (آرنج و زانوبند) استفاده کنید. همچنین هنگام سواری کفش های خود را به پا داشته باشید.

ایمنی اسکوتر

لطفا به این نکات توجه کنید!

هر بار که سوار هاوربرد می شوید، موارد زیر را بررسی کنید:
چرخ ها
فقط در مناطق باز و دور از موانع، بلوک های پارکینگ و سایر موانع، سواری را تمرین کنید. برخورد چرخ ها با یک سطح سخت می تواند باعث آسیب شود.
قطعات سست
با گذشت زمان مهره ها، بست ها و سایر سخت افزارها ممکن است شل شوند. به صدای غیرمعمول که از هاوربرد می آید گوش دهید و قطعات شکسته را بررسی کنید تا بتوانید فوراً آن را تعمیر کنید. کافی است بگوییم، هیچکس تا زمانی که ۱۰۰% آماده حرکت نیست، سوار هاوبرد نشود.
شارژ کامل باتری
وقتی همه چراغ ها روشن می شوند به این معنی است که باتری به اندازه کافی شارژ شده است. فقط چراغ‌های نشانگر قرمز و نارنجی به این معنی هستند که باید باتری را در اسرع وقت شارژ کنید و چراغ قرمز چشمک زن همراه با صدای بیپ سریع به معنای شارژ فوری است. مدت زمان شارژ مجدد توصیه شده تا ۴ ساعت است. اگر چراغ قبل از این بازه زمانی سبز شد، به شارژ کردن ادامه دهید تا مطمئن شوید که هاوربرد شارژ کافی دریافت می کند.
یکی دیگر از نکات ایمنی هاوربرد ریست مجدد دوره ای است. هاوربردها در کارخانه ریست می شوند. با گذشت زمان، ممکن است برای اطمینان از وضعیت هاوربرد نیاز به تنظیم مجدد آن داشته باشید. اگر هاوربرد برای مدت طولانی خاموش باشد،  می تواند بر نحوه عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد و سرعت را کاهش دهد.
تنظیم مجدد هاوربرد آسان است. به سادگی هاوربرد را خاموش کنید و پدال ها را به صورت دستی تنظیم کنید تا موازی با زمین باشند. هاوربرد را دوباره روشن کنید و حدود ۳۰ ثانیه نگه دارید تا بوق بزند و چراغ ها چشمک بزنند. سپس هاوربرد را خاموش کنید. ریست کامل می شود. دفعه بعد که آن را برای سوار شدن روشن می کنید، پدال ها به طور خودکار خود را به حالت ریست برمی گردانند.

نیاز به سرعت دارید؟

اعتراف می کنیم، سریع رفتن هیجان انگیز است. با این حال، سرعت هاوربرد تنها چیزی نیست که این سیستم حرکتی «جادویی» برای آن در نظر گرفته است. قبل از تصمیم گیری در مورد سرعت حرکت، همه عوامل را در نظر بگیرید، مثل سن، وزن کاربر، محیط و سطح مهارت. اما ایمنی را در اولویت قرار دهید.

چگونه سرعت هاوربرد را بیشتر کنیم؟

نحوه سوار شدن بر اسکوتر ، حرکت اسکوتر برقی

<< اسکوتر برقی >> ، بردی هوشمند دارد. این برد، ژیروسکوپ‌هایی دارد که که زاویه شما را نسبت به زمین محاسبه می‌کند. همچنین نسبت به زاویه پا و بدن کاربر، سرعت را کم و زیاد می‌کند.
در صورت فشار پنجه‌های پا، اسکوتر به سمت جلو حرکت می‌کند و با زاویه دادن بدن خود به سمت جلو، سرعت اسکوتر برقی بیشتر می‌شود.
نکته: هرچه زاویه شما بیشتر شود، سرعت بیشتر می‌شود، اما زاویه بیشتر بدن، امکان افتادن شما را نیز بیشتر می‌کند.

دیدگاه

واحد تعمیرات: تهران- مجیدیه- بزرگراه سردار سلیمانی- بعد از استاد بنا- نبش خیابان احمدی- ساختمان سرو
شماره ثابت دفتر : ۹۱۳۰۱۴۰۴-۰۲۱
شماره تماس بخش تعمیرات:  ۰۹۱۹۴۰۸۸۸۰۷

ساپتک

23 دیدگاه در “چگونه سرعت اسکوتر را بیشتر کنیم؟

 1. آرمان گفت:

  مثل همیشه جامع و بی نقص

 2. مرادی گفت:

  عالیههههههههه

 3. احمد گفت:

  ههههههههههههههههههههههههههههههههه

 4. تنها گفت:

  ۱۲۰زیاده

 5. رامین گفت:

  موافقم

 6. عقرب گفت:

  کاش سرعتش۱۲۰بود

 7. بهروز گفت:

  زیبا و قشنگ بود

 8. مهدیه گفت:

  ممنون عالی بود

 9. مهدیه گفت:

  خیلی خوب توضیح میدید.ممنون

 10. مهران گفت:

  عالی بود

 11. مبینا گفت:

  خداقوت

 12. مبینا گفت:

  سایتتون عالیه

 13. مکانیک گفت:

  حتما از وسایل ایمنی استفاده کنید

 14. مینا گفت:

  من تا حالا امتحان نکردم

 15. میثم گفت:

  ناین بات عشقه

 16. مهدی گفت:

  آفرود عالیه

 17. محمد گفت:

  فقط سرعت

 18. رویا گفت:

  منم موافقم

 19. کیان گفت:

  به نظرم ایمنی از سرعت مهمتره

 20. مرادی گفت:

  خیلی کاربردی بود

 21. مینا گفت:

  کامل و بی نقص

 22. رها گفت:

  عالی بود

 23. ناشناس گفت:

  خیلی جالبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *