پلاسماکار, وبلاگ

همه چیز درباره پلاسماکار

پلاسماکار

همه چیز درباره پلاسماکار

پلاسماکار کودک یک وسیله جذاب است که کودکان ۲ سال تا بزرگسالان ۹۹ ساله می توانند از این وسیله استفاده کنند. چرخ های پلاسماکار ژله ای هستند. انواع لوپ کار چرخ ژله ای  سر و صدایی را در مکان های سربسته ایجاد نمی کنند. چرخ های پلاسماکار چراغدار هستند و در حال حرکت چراغ ها روشن می گردند. پلاسماکار دارای بدنه‌ای از پلی اتیلن  و دارای تحمل وزن ۱۰۰ کیلو است.  به همین خاطر بزرگسالان نیز می توانند از این وسیله استفاده کنند. پلاسماکار مانند اسکوتر برقی یکی از اسباب بازی های جذاب است.

پلاسماکار یا لوپ کار چیست؟

پلاسماکار( لوپ کار) موتور و پدال ندارد و بدون شارژ به حرکت در می آید. برای حرکت دادن این وسیله کودک بعد از سوار شدن بر آن فرمان را به طرف راست یا چپ حرکت می دهد. چرخ های پلاسماکار در دو نوع در بازار وجود دارند.

یک نوع آن که نوع قدیمی است از جنس پلاستیکی است و  سر و صدای زیادی را به وجود می آورد به همین خاطر برای رفع این مشکل تولید کنندگان، پلاسماکارهایی با چرخ های ژله ای تولید کردند. چرخ ها با جنس ژله دارای سر و صدای کمتری هستند و برای محیط های بسته ناراحتی به وجود نمی آورند.

دکمه

طرز کار لوپ کار کویر چگونه است؟

برای بازی با لوپ کار شما نیاز به باتری ندارید ، این سه‌چرخه بدون داشتن موتور می‌تواند به سمت جلو حرکت کند و فقط با حرکت دادن فرمان، چرخ های ژله‌ای آن به سمت جلو حرکت می‌کنند.
چرخ های کوچکی که در جلوی این سه‌چرخه تعبیه‌شده‌اند برای مقاومت و جلوگیری از چپ شدن آن موقع سواری قرار داده‌شده‌اند.

آموزش سوار شدن پلاسماکار

پلاسماکار دارای چرخهای متعددی می باشد و به همین علت کاملا تعادل دارد و مانند دوچرخه یا هاوربرد سوارشدن روی آن سخت نیست. کودک باید دو پای خود را در جاپای مخصوص لوپ کار قرار دهد و سپس روی صندلی آن بنشیند. برای حرکت کردن هم فقط لازم است که فرمان را به طرفین حرکت دهد تا پلاسماکار به حرکت بیفتد. برای ایستادن نیز صرفا کافی است فرمان را نچرخاند و همچنین کودک می تواند با کشیدن پا روی زمین به زودتر ایستادن پلاسماکار کمک کند.

پلاسما کار بزرگسالان

 پلاسماکار تا وزن حدود ۱۰۰ کیلو گرم را می تواند تحمل کند و به همین خاطر برای بزرگسالان نیز قابل استفاده است و به راحتی می توانند از این وسیله بدون اینکه مشکلی ایجاد شود استفاده کنند. جنس این محصول از پلی اتیلن است و رنگ های بسیار زیاد و جذابی دارد که هر شخصی طبق سلیقه و دلخواه خود می تواند پلاسماکار مورد پسند خود را انتخاب کند.

پلاسماکار نام های دیگری نیز دارد مانند کویرکار، لوپ کار و پلاسما کار که اسم پلاسماکار بیشتر استفاده می شود.

لوپ کار چه ویژگی هایی دارد؟

 این وسیله جذاب برای کودکان بدون اینکه پای کودکان در حرکت آن دخیل باشد حرکت می کند و فقط کودک با چرخاندن فرمان به طرف راست یا چپ می تواند از این وسیله استفاده کند. کودکان با این وسیله سرعتی معادل ۱۰ کیلومتر در ساعت را می توانند تجربه کنند.

در عقب این وسیله دوچرخ قرار گرفته است و در قسمت جلوی آن سه چرخ وجود دارد. چرخ جلوی آن بالاتر از سطح زمین قرار گرفته است دلیل این کار این است که در زمان حرکت اگر کودک فشار زیادی به جلوی این وسیله وارد کرد این چرخ جلوی با روی زمین تماس برقرار کرده و مانع کله پا شدن کودک گردد. برای اینکه سه چرخه پلاسما کار به طرف جلو حرکت کند باید پشت سر هم فرمان این وسیله را به راست و چپ بچرخانید. برای اینکه به عقب برگردد، درجه فرمان را باید 180 درجه بچرخانید.

پلاسماکار

در چه مکان هایی نباید از پلاسما کار استفاده کرد؟

پلاسما کار وسیله است که کودکان بسیار از استفاده و بازی با آن لذت می برند ولی باید به این نکته مهم دقت کرد که در هر مکانی نباید در آن از پلاسماکار استفاده گردد چون می‌تواند خطراتی را برای بچه ها به وجود آورد.

1. از  این وسیله در مکان هایی که وسایل نقلیه دیگر عبور می کنند نباید استفاده شود.

2. مکان هایی که خطر سقوط دارد مانند: کنار استخر، کنار دره ها و … نیز قابل استفاده نیست .

3. زمانی که کودکان از این وسیله استفاده می کنند مخصوصاً کودکان با سن پایین این کار با نظارت بزرگسالان انجام گیرد.

تعمیر پلاسماکار و لوپکار

پلاسماکار از مکانیزم ساده ای تشکیل شده است و خرابی های جزئی را به راحتی خودتان می توانید برطرف کنید و در صورت شکستگی یا آسیب جدی به هر کدام از قطعات پلاسماکار نیاز به تعویض آن قطعات خواهید داشت. در هر صورت اگر احساس می کنید پلاسماکار شما نیاز به تعمیر دارد و خودتان از پس آن بر نمی آیید با کارشناسان ما جهت راهنمایی تماس بگیرید.

قطعات پلاسماکار و لوپ کار

قطعات پلاسماکار تماما از جنس پلاستیک می باشد و باید در حفظ و نگه داری آنها کوشا باشید. در صورت آسیب دیدگی و نیاز به تعویض قطعات با ما تماس بگیرید.

ویژگی های پلاسما کار

 • بالا بردن مهارت‌های حرکتی دست‌وپا در کودک
 • تقویت عضله‌های کوچک در دست‌وپای کودک
 • بالا بردن میزان هماهنگی میان چشم و دست‌وپا در کودک
 • بالا بردن میزان تمرکز و توجه در کودک
 • بالا بردن میزان اعتمادبه‌نفس در کودک
 • بالا بردن مهارت‌های استدلالی و هوش منطقی در کودک
 • بالا بردن هوش فیزیکی و حرکتی کودک

قیمت پلاسما کار کودک

اسباب بازی پلاسماکار در بازار در انواع و مدل های مختلف خرید و فروش می‌شوند و هر سلیقه‌ای می‌تواند پلاسماکار مورد دلخواه خود را انتخاب کند به همین خاطر قیمت های مختلف برای این وسیله وجود دارد. قیمت لوپ کار چرخ ژله ای در بازار متفاوت است.

 

لوپ کار چگونه متوقف می گردد؟

 همان طور که می دانید پلاسماکار کودکانه به وسیله حرکت فرمان که توسط کودک انجام می شود، به حرکت در می آید و برای ایستادن فقط کافیست که کودک هیچ حرکتی نداشته باشد و فرمان بدون حرکت باشد. بی حرکت بودن فرمان باعث می شود سرعت این محصول کم شود و متوقف گردد.

چرا باید سه چرخه لوپ کار برای فرزندم بخرم ؟

 پاهای کودکان در سنین یک الی دو سال هنوز دارای قدرت لازم نیست و نمی‌توانند مدت‌زمان طولانی را رکاب زده و سه‌چرخه را کنترل کنند و ممکن است خسته و ناامید شوند این نوع از سه‌چرخه‌های لوپ کار طراحی و به بازار عرضه شدند تا باعث تقویت ماهیچه های پای کودکان شود . 

آیا پلاسماکار ارزان قیمت برای کودکان امن است؟

 ماشین پلاسماکار با توجه به اینکه سرعت مناسب برای کودکان را دارد یعنی سرعتی معادل ده کیلومتر در ساعت حرکت می کند و محل نشستن کودک مشخص است خطری را برای کودکان به وجود نمی آورد. این وسیله مکانی برای قرار گرفتن پاها دارد. جنس این وسیله بسیار محکم بوده و تولید کنندگان این محصول از هر جهت ایمنی فرزندانتان را مدنظر قرار داده اند.

بهترین سایت خرید پلاسماکار کودک

 در دنیای مجازی و اینترنت سایت های مختلفی برای خرید لوپ کار وجود دارد. یکی از بهترین سایت ها در این زمینه سایت ساپتک سیتی است. ساپتک سیتی یکی از مراکز خرید پلاسماکار کودک است. تمام تلاش مجموعه ساپتک سیتی بر آن قرار گرفته که بهترین کالا و با قیمت مناسب را به مشتریانش عرضه کند و رضایت مشتریانش برایشان در اولویت اول قرار دارد.

با فروشگاه ساپتک سیتی می توانید پلاسماکار دلخواه خود را انتخاب کرده و خریدی مطمئن و بدون دردسر را تجربه نمایید. فروشگاه ما تمام تلاش خود را در جلب رضایت مشتریان خود به کار گرفته است.

نتیجه گیری

یکی از اسباب بازی های جذاب و کاربردی برای کودکان پلاسماکار کودک( لوپ کار) است. کودکان با استفاده از این وسیله می توان نشاط و سرگرمی خوبی را برای خود ایجاد کنند. این وسیله علاوه بر اینکه کودکان را سرگرم و به تحرک وا می دارد هیچ خطری را برای آنها به وجود نمی آورد و کاملاً امن است. ما در این مقاله توضیحات کاربردی و مهمی را درباره پلاسماکار برای شما همراهان بیان کردیم.

دیدگاه

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک سیتی و دریافت مشاوره می توانید از طریق دکمه های تماس یا واتساپ با ما در ارتباط باشید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

2 دیدگاه در “همه چیز درباره پلاسماکار

 1. اصغر گفت:

  سلام ببخشید پلاسماکار ضمانت هم دارد؟ چقدر؟ ممنون از سایت خوبتون

  1. mahdie asadi گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله این محصول ضمانت و خدمات پس از فروش داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *