آموزش, وبلاگ

علل چشمک زدن چراغ قرمز اسکوتر برقی و نحوه عیب یابی اسکوتر برقی

اسکوتر برقی

علل چشمک زدن چراغ قرمز اسکوتر برقی

علل چشمک زدن چراغ قرمز اسکوتر برقی و نحوه عیب یابی اسکوتر برقی
اسکوتر هوشمند یا اسمارت اسکوتر یا اسمارت ویل  از ۴ سنسور که در انتهای کف پایی‌ها است، تشکیل شده است که با قرار گرفتن پا بر روی آن محل، سیستم حفط تعادل در آن فعال می‌شود. با ایستادن روی اسکوتر اسمارت، تعادل شما برای جلوگیری از زمین خوردن حفظ می‌شود.
اسکوتر برقی هوشمند از ۲ موتور مجزا در قسمت راست و چپ تشکیل شده است. با تغییر زاویه پا می‌توانید به راحتی به هر یک از موتورها فرمان جداگانه داده و در همان جا دور خود، دور بزنید. در پشت اسکوتر برقی هوشمند، سوکت شارژ آن تعبیه شده است که با اتصال شارژر به آن ، دستگاه شارژ می‌شود .

[njwa_button id=”28711″]

چرا اسکوتر در حال حرکت خاموش می‌شود؟

علت خاموش شدن اسکوتر برقی چیست ؟  قبل از پاسخ به این سوال که دلیل خاموش شدن اسکوتر برقی  در حال حرکت چیست؟ و چرا اسکوتر در حال حرکت خاموش می‌شود؟ باید نکاتی در خصوص نحوه کارکرد بُرد هدایت کننده اسکوتر بدانید.
اگر برای شما هم پیش آمده که اسکوتر، ناگهان در حال حرکت خاموش شود، متنی که در برنامه‌ای که برای کنترل اسکوترها، نوشته شده و بر روی برد اسکوتر، ذخیره گردیده است را بخوانید.  اگر ولتاژ باتری به کمتر از 36 ولت برسد فرمان خاموش شدن اسکوتر، صادر می‌شود .

تجربه های بد و خوب از اسکوتر برقی

نشانگرهای اسکوتر برقی

روی اسکوتر برقی ۲ نشانه‌گر وجود دارد که یکی از آنها نشان دهنده میزان شارژ دستگاه می‌باشد. دیگری نیز نشان دهنده وضعیت سنسور تعادل می‌باشد . در صورتی که به شکل صحیح بر روی اسمارت بالانس ویل بایستید، رنگ چراغ به صورت سبز خواهد بود و درصورت ایستادن اشتباه، قرمز می‌شود . در مدل‌هایی که دارای ریموت هستند، توسط ریموت می‌توانید، دستگاه را قفل کنید و یا از قفل خارج کنید. با این روش صدای بلندگو و سرعت دستگاه را تغییر دهید. برخی از این مدل‌های هاوربرد، دارای سیستم بلوتوث می‌باشد. با اتصال به گوشی می‌توانید موسیقی گوشی‌تان را پلی کنید و مانند یک اسپیکر از اسکوترتان استفاده نمایید.

و اما چند نکته درمورد افزایش عمر باتری اسکوترهای هوشمند بخونید:

۱ – تا زمانی که چراغ آلارم قرمز و بوق اخطار باطری اسکوتر روشن نشده است، از شارژ کردن اسکوتر خودداری کنید.

۲ – بلافاصله پس از شارژشدن اسکوتر ( تغییر رنگ چراغ شارژر از قرمز به سبز ) شارژر را جدا کنید.

۳ – هرگز اسکوتر را برای مدت طولانی مثلا شب تا صبح، تحت شارژ قرار ندهید.

۴ – در اسکوترهایی که ریموت کنترل دارند، خاموش‌کردن توسط ریموت کنترل، اسکوتر را کاملا خاموش نمی‌کند بلکه به حالت آماده‌به‌کار می‌برد. بنابراین اسکوتر روشن و باطری در حال تخلیه شدن است.

5- از آنجایی که باتری‌های شارژی تعداد دفعات مشخصی شارژ و دشارژ می‌شوند، باید تا حد امکان دفعات شارژ را کم کرد.

اما اگر مواردی که توضیح خواهیم داد رعایت نشود، باتری اسکوتر می‌تواند حتی در کمتر از یک سال خراب شود.

چرا بعد از ریست، اسکوتر برقی همچنان تعادل ندارد ؟

برای این منظور، می بایست ریست کردن دستگاه را به درستی انجام دهید. در هنگام ریست کردن دستگاه نباید به آن تکان وارد کنید. همچنین دو طرف اسکوتر باید با هم موازی باشند. اگر با ریست کردن دستگاه، باز هم تعادل ندارید، احتمال دارد اسکوتر حالت ریست را در خود حافظه ذخیره کرده و پاک نمی شود. در این حالت با پاک سازی حافظه، مشکل برطرف خواهد شد. برای پاک کردن حافظه دستگاه، می بایست باتری اسکوتر برقی را جدا کرده و یکبار کلید پاور را فشار دهید تا خازن ها تخلیه شود. سپس باتری اسکوتر برقی را در جای خود قرار دهید و اسکوتر را ریست کنید تا به حالت مطلوب خود برگردد.

دلایل کاهش ناگهانی ولتاژ باتری اسکوتر

زمانی که شما با اسکوتر در حال حرکت با سرعت بالا و یا انجام مانور دور درجا می‌باشید، بیشترین آمپر از باتری گرفته می‌شود. حال اگر عمر سلول‌های تشکیل دهنده باتری اسکوتر به اتمام رسیده باشد، بعضاً بصورت ناگهانی ولتاژ در لحظه به زیر 36 ولت می‌رسد.
در این حالت اسکوتر برقی بر اساس برنامه کنترلی از قبل ذخیره شده بر روی برد، فرمان خاموش شدن اسکوتر را صادر می‌کند. متأسفانه در این لحظه، ممکن است هر اتفاقی برای اسکوتر سوار پیش بیاید.

نحوه استفاده صحیح از اسکوتر برقی

در زمان استفاده از اسکوتر حتماً پس از 15 تا 20 دقیقه استفاده، مدت 5 تا 10دقیقه اسکوتر را خاموش کنید. در این صورت گرمای حاصل از آمپر زیادی که موتورها از باتری از طریق برد دریافت کرده‌اند و گرمایی که در مدار برد تولید می‌شود، برطرف گردد.

دلیل خاموش نشدن اسکوتر برقی چیست ؟

یکی از رایج ترین مشکلات اسکوترهای برقی این است که دستگاه برای مدت زمان طولانی روشن مانده و خاموش نمی شود. آسیب دیدن مدار تغذیه اسکوتر یا همان بخش پاور باعث خواهد شد تا این مشکل بوجود آید. به عنوان اولین راهکار، اسکوتر هوشمند خود را باز کنید و سوکت باتری اسکوتر را جدا کنید تا باتری اسکوتر برقی به طور کامل تخلیه نشود. توجه داشته باشید که اگر باتری اسکوتر تخلیه شود، دیگر هیچگاه شارژ نخواهد شد.

اسکوتر برقی

علل چشمک زدن چراغ قرمز اسکوتر برقی چیست؟

روی اسکوتر های برقی دو چراغ وجود دارد که یکی از چراغ ها موقع استارت و روشن شدن اسکوتر روشن می شود. ولی چراغ دیگری که کنار آن وجود دارد مربوط به برد و مشکلات مربوط به برد است و با توجه به مشکل پیش آمده، از 1 تا 8 بار چشمک می زند.
مشکلات جدی به برد می تواند باعث خرابی آن شود!
پس پیشنهاد می کنیم در صورت مشاهده هرگونه چراغ قرمز سریعا اسکوتر برقی خود را به یک متخصص نشان دهید تا به شما راهنمایی های لازم را بگوید. شما می توانید با کارشناسان ما در ارتباط با این موضوع گفت و گو کنید و در صورت نیاز برد را برای تعمیر برای ما بفرستید تا آن را تعمیر کنیم.

[njwa_button id=”28711″]

تجربه های استفاده اسکوتر برقی

تجربه های بد و خوب از اسکوتر برقی می تواند به کسانی که قصد خرید این وسیله را دارند، کمک بکند. اسکوتر برقی یک وسیله مدرن و جذاب است که روز به روز طرفداران آن بیشتر از قبل می شود و افراد زیادی تصمیم به خرید اسکوتر برقی می گیرند. یک نگاه به تجربه های خوب و بد، راه  را برای افرادی که قصد خرید دارند، روشن می کند. ما در این مقاله به تجربه های بد و خوب از اسکوتر برقی اشاره خواهیم کرد.

تجربه های بد و خوب از اسکوتر برقی

تجربه خوب رهایی از ترافیک

فرض کنید که قصد انجام کاری را دارید. برای انجام آن کار باید به مکانی بروید و فرصت کمی دارید. با اسکوتر برقی می توانید سریع تر از دیگران خود را به مقصد برسانید.
لذتی که انسان به خاطر انجام موفق کارهایش می برد تجربه ای خوب را برای او رقم می زند.
افراد زیادی هستند که در این زمان به خاطر تنگی وقت انجام کارهای بسیار مهمی را از دست داده اند. در مقابل افرادی هستند که موفق به انجام کارهای ضروری خود شده اند و تجربه خوبی را کسب کرده اند.
گاهی در زمانی که افراد زیادی در ترافیک گیر کرده اند شما با اسکوتر برقی می توانید به راحتی ترافیک را دور بزنید و از آن عبور کنید.
عبور از ترافیک و انجام کارها در زمان خودش تجربه خوب و شیرینی را برای کاربر اسکوتر به ارمغان می آورد.

تجربه های بد و خوب از اسکوتر برقی

تجربه خوب گردش و تفریح با اسکوتر برقی

یکی از تجربه های خوبی که باعث می شود به انسان بسیار خوش بگذرد و انسان لذت زیادی را ببرد، زمانی است که با دوستان و رفقای خود به گردش و تفریح رفته اید.
تصور کنید با دوستان خودتان به تفریح و گردش رفته اید و این درحالی است که تفریح شما هم زمان با اسکوترسواری است.
هیجان و لذتی که از اسکوتر سواری دسته جمعی می برید قابل توصیف نیست.
این تجربه ای است که بسیاری به دنبال آن هستند.
کسانی که زیاد با دوستان خود اهل گردش و تفریح هستند می توانند با اسکوتر هوشمند آن گردش ها را به لحظات فراموش نشدنی تبدیل کنند.

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک سیتی و دریافت مشاوره می توانید از طریق دکمه های تماس یا واتساپ با ما در ارتباط باشید. 

[njwa_button id=”28711″]

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4]

6 دیدگاه در “علل چشمک زدن چراغ قرمز اسکوتر برقی و نحوه عیب یابی اسکوتر برقی

 1. محمد گفت:

  اسکوتر ما بعد از ۳۰ ثانیه شروع به بوق بوق زدم می کند
  مدل اسمارت ۸ ۲۰۲۲

  1. mahdie asadi گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر
   به احتمال قوی دستگاهتون نیاز به تعویض باتری داره.

 2. مسعود گفت:

  سلام پس بوق ممتد چراغ قرمز در اسکوتر چیه؟

  1. mahdie asadi گفت:

   سلام وقت بخیر
   ممکن هست مشکل برد یا باتری باشه با بخش فنی مجموعه در ارتباط باشید.
   09194088807

 3. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشين ايا شما قاب اسكوتر برقي دارين ؟

  1. سلام
   انواع قاب های اسکوتر برقی موجود میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *