آموزش, وبلاگ

دلایل شکستگی شاسی اسکوتر برقی

مقایسه بازی های رایانه ای با اسکوتر برقی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

شاسی اسکوتر برقی

در وسط اسکوترهای برقی، زیر قاب و جایی که برد و باتری اسکوتر برقی، نصب می‌شود، یک شاسی فلزی از جنس آلومینیوم فلزی قرار دارد. این شاسی از آلیاژ فلز آلومینیوم مقاوم ساخته شده است. شاسی آلومینیومی دارای دو قطعه ،می‌باشد که توسط یک لوله فلزی در داخل رابط، بین دو پایه حالت لولایی به پایه می‌دهد. در جاهای ناهموار باید مراقب اسکوتر باشید. زیرا بر اثر ضربه شدید شاسی اسکوتر برقی دچار شکستگی می‌شود . در صورتی که این شاسی بشکند می بایست آن را تعویض نمایید.

چگونه شاسی را تعویض کنیم؟

برای این که  شاسی اسکوتر برقی  را تعویض کنیم، می‌بایست ابتدا هر چهار تیکه قاب اسکوتر را از شاسی که با پیچ به هم متصل شده، جدا نمایید. سپس از برد و باتری رویش، عکس بگیرید تا در موقع جا زدن سوکت‌ها در موقع بستن روی شاسی، دچار اشتباه نشویم.
مرحله بعدی می بایست باتری را از برد و شاسی جدا نمایید. توجه کنید پس از جدا کردن اسکوتر از باتری اسکوتر را یکبار خاموش و روشن کنید با این کار جریان داخل مدار برد اسکوتر برقی تخلیه شده و امکان اتصالی را در مراحل بعدی از بین می برد. سپس برد را باز کنید و بر روی شاسی نصب نمایید . و قاب ها را بسته و اسکوتر سواری نمایید .

آیا شاسی اسکوتر ها باهم متفاوت است?

معمولا این شاسی ها فرق چندانی با هم ندارند اما اسکوتر های MID و مارلی کروز شاسی متفاوت دارند. و یا اسکوتر های ناین بات که به طور کامل با شاسی اسکوتر های معمولی فرق دارند.

تفاوت شاسی اسکوتر های 6.5 اینچ، 8 اینچ و 10 اینچ در چیست؟

شاسی در اسکوترهای 6.5 اینچ و 8 اینچ تفاوت زیادی ندارد و حتی جای پیچ آن ها نیز یکی است، فقط تنها جایی که تفاوت دارند مقاومت بیشتر شاسی های 8 اینچ است.
شکستگی شاسی در اسکوترهای 10 اینچ بیشتر اتفاق می افتد زیرا طراحی اسکوترهای 10 اینچ به صورتی است که اگر پاهای خودرا همزمان روی اسکوتر نگذارید، امکان شکستن آن ها بیشتر است.

آیا می توانیم به جای تعویض شاسی، آن را جوش دهیم؟

تجربه نشان داده که تعویض شاسی اسکوتر برقی خیلی عقلانی تر و به صرفه تر از جوش دادن آن است؛ چرا که جوش دادن شاسی چون از جنس آلومینیوم است هزینه بالاتری دارد و گزارش شده است که مدتی بعد از جوش دادن دوباره شاسی دچار شکستگی شده است.

چرا ساپتک ایرانیان؟

  • ساپتک  مرکز تخصصی اسکوتر برقی است.
  • ما وارد کننده مستقیم اسکوتر برقی و لوازم جانبی و قطعات آن هستیم.
  • امکان خدمات پس از فروش
  • موجود بودن کلیه قطعات اسکوترهای برقی
  • ما امکان خرید حضوری و غیر حضوری داریم.
  • ما امکان پرداخت در محل (برای عزیزان تهرانی) داریم.

برای ارتباط با کارشناسان ساپتک سیتی و دریافت مشاوره می توانید از طریق دکمه های تماس یا واتساپ با ما در ارتباط باشید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.