تعمیرات اسکوتر برقی

صفر تا صد دوچرخه برقی


دوچرخه برقی چیست؟

دوچرخه های برقی (E-Bike) همان دوچرخه ثابت است که مجهز به یک موتور الکتریکی می باشد که فرد را هنگام رکاب زدن یاری می کند. با توجه به افزایش خرید آنها بعضی کشور ها برای استفاده از این وسیله محدودیت ها و قوانینی وضع کرده اند. این دوچرخه های برقی قابل شارژ می باشند و با سرعتی بین ۲۵ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کنند که سرعت مناسبی برای افرادی است که دنبال جایگزینی به جای ماشین هستند.

چه قسمت هایی از دوچرخه برقی ممکن است خراب شوند؟

باطری دوچرخه برقی – موتور براشلس – شارژر دوچرخه برقی – درایور دوچرخه – نمایشگر – دسته ی ترمز دوچرخه برقی

سنسور ترمز – سوییچ خاموش و روشن – چراغ راهنما – چراغ جلو – لاستیک

 آشنایی با انواع باتری های دوچرخه برقی :

 1. لیتیوم:

این نوع در آینده رشد بیشتری خواهند کرد چرا که ویژگی های بسیاری دارند، از این ویژگی ها می توان به سبک بودن، کم حجم بودن و بالا بودن ظرفیت می توان اشاره کرد. البته باید این را هم بگوییم که این نوع باتری ها قیمت بالایی دارند ولی به صرفه و دارای طول عمر بالایی می باشند.

 1. لید اسید:

این نوع به نام باتری باتری های خشک شناخته می شوند. از ویژگی های بارز این اینن باتری می توان به فراوانی و قابل بازیافت بودن اشاره کرد. جدا از ویژگی ها از معایبی همچون سنگین بودن و شارژ طولانی نیز برخوردار هستند. این باتری ها با اینکه سه برابر باتری های لیتیومی هستند، اما ظرفیت آنها نصف لیتیومی است.

 1. نیکل کادمیوم:

می توان گفت که این باتری از باتری های لیداسید از لحاظ ظرفیت و حجم، مناسب تر و معقول تر هستند اما دارای قیمت بالاتر و طول عمر کوتاه نسبت به باتری های لیداسید می باشند.

 1. نیکل-هیدرید:

 این باتری ها از نیکل کادمیوم طول عمر بیشتری دارند و قیمتشان نیز بیشتر است.

آیا دوچرخه برقی همان موتور برقی است؟

همانطور که مطلع هستید دوچرخه برقی وسیله ای است که فرد با رکاب زدن دوچرخه را به حرکت در می آورد تصور غلطی که اکثر کاربران از دوچرخه برقی دارند این است که با گاز دادن موتور میچرخد و دوچرخه حرکت میکند. این توقع را باید از موتور برقی داشت اما در دوچرخه برقی باید به این اصل توجه کرد که دوچرخه وسیله ای است برای ورزش و رکاب زدن، حال سنسور پدال برای این است که وقتی شخص رکاب میزند سنسور با استفاده از صفحه ای مغناطیسی پالس حرکتی را به درایور میرساند و موتور شروع به حرکت میکند با دور تقریبی که فرد در هنگام رکاب زدن ایجاد میکند ؛ احساس خستگی نمیکند در اصل موتور به کمک فرد می آید و دوچرخه را به حرکت در می آورد خرابی این قطعه زیاد نیست اما در صورت خرابی باید آن را تعویض کرد.

دوچرخه برقی دارای چند حالت است؟

 1.  حرکت عادی: در این حالت فرد فقط رکاب می زند و همانند دوچرخه های معمولی هستند.
 2. کمک پدال: با رکاب های اول دوچرخه کم کم از سیستم الکتریکی استفاده میکند و به افزایش سرعت کمک می کند.
 3.  تمام الکتریکی: فرد دیگر رکاب نمیزند و با استفاده از سیستم الکتریکی دوچرخه را می راند.

حالا با این تفاسیر دوچرخه برقی چرا نسبت به دوچرخه ساده برتری دارد؟

این وسیله از خستگی بیش از حد جلوگیری می کند و فرد را از رکاب زدن خسته نمی کند.

به وسیله دوچرخه می توان مسیر های طولانی را با انرژی کمتری پیمود.

رکاب زدن سربالایی بسیار سخت است ولی به کمک دوچرخه برقی می توانید به راحتی مسیرهای مختلف را بروید.

دوچرخه برقی گزینه مناسبی برای افرادی است که به فکر طبیعت و آلودگی هوا هستند چرا که هیچگونه آلودگی ای ندارد.

این وسیله نسبت به بقیه وسایل نقلیه قیمت مناسب تر و بهتری دارد و در ترافیک بسیار مناسب است.

این وسیله به دلیل وزن بیشتری که نسبت به دوچرخه ساده دارد، باعث تقویت عضلات پا و شکم می شود.

سیستم کنترل دوچرخه برقی چگونه است؟

در این دوچرخه ها تنظیم سرعت و قدرت موتور قابل تنظیم است که به وسیله دسته گاز (سیستم کنترل) این کار صورت می گیرد. این سیستم کنترل روی دسته دوچرخه برقی قرار دارد که دارای سه مدل لمسی، پدالی و اهرمی دارد.

بهترین این سیستم های کنترل، کنترل لمسی است چرا که کار بسیاری می توان کرد مثل سرعت و قدرت موتور، مقدار کالری سوزانده شده، مسیرهای پیشنهادی و همچنین می توانید موبایل خودرا به آن وصل کنید و پیام های خودرا در آن کنترل کنید.

برای تعمیر دوچرخه برقی خود می توانید:

۱- با کارشناسان تعمیرات ما تماس بگیرید و مشکل دوچرخه برقی خود را بیان کنید .
۲- عکس دوچرخه برقی خود را در واتساپ برای کارشناسان ما ارسال کنید .
۳- دوچرخه برقی خود را به واحد تعمیرات ما ارسال کنید . کارشناسان ما پس از بررسی و عیب یابی با شما تماس گرفته و مشکل و هزینه بر آوردی را به اطلاع شما می رسانند و در صورت موافقت شما دستگاه شما تعمیر می شود.

قطعات دوچرخه برقی

موتور دوچرخه برقی

یکی از مهمترین قطعات دوچرخه شارژی موتور و سیستم محرک آن میباشد موتور دوچرخه شارژی از نوع براشلس بوده و از نوع موتورهای دارای گیربوکس داخلی میباشد . موتورهای براشلس عموما به موتورهایی میگویند که در آنها سیم پیچ ثابت است و پوسته به دور سیم پیچ میچرخد در این موتورها سنسور هایی به نام سنسور اثر هال وجود دارد که وضعیت موتور را به درایورش گزارش میدهد . در بحث تعمیر دوچرخه های شارژی این موتورها هم قابل تعمیر میباشد و تمامی قطعاتی که گفته شد میتواند به مشکل برخورد کند؛ زیرا موتور دوچرخه شارژی در آسیب بیشتری نسبت به قطعات دیگر میباشد.

باتری دوچرخه برقی

باتری دوچرخه برقی

دوچرخه های برقی از باتری های قابل شارژ استفاده می‌کند و معمولاً می‌تواند با سرعتی بین ۲۵ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت حرکت نماید. بسته به قوانین کشورها میزان سرعت دوچرخه‌های برقی با هم متفاوت هستند. به ‌طور میانگین دوچرخه‌ های برقی با یک باتری کاملاً شارژ شده مسافتی بین ۲۵ تا ۶۰ کیلومتر را طی می نماید که البته طول این مسافت بستگی به کیفیت دوچرخه، کیفیت باتری، شرایط جاده و حتی دمای هوا و شرایط جوی و… دارد. در دوچرخه های الکتریکی معمولا از باتری های اسید سرب، نیکل هیرید و یا یون لیتیوم استفاده می شود. البته استفاده از باتری های یون لیتیوم و نیکل هیدرید در نسل جدید دوچرخه های الکتریکی مرسوم تر است. بعضی دیگر از دوچرخه ها به شما امکان انتخاب باتری ایده آل بین چند مدل باتری را می دهند در حالی که بعضی دیگر، تنها با یک مدل باتری خاص سازگارند. 

دسته ی گاز و ترمز دوچرخه برقی

یکی از لوازم کنترل سرعت در دوچرخه برقی دسته گاز آن است که از اجزای مهم در سازه دوچرخه شارژی به شمار میرود . دسته گاز دوچرخه برقی مانند یک دیمر یا ولوم عمل میکند و وظیفه کنترل سرعت دوچرخه برقی را دارد .امکان خرابی این قطعه در قسمت لولا وجود دارد و برای رفع کردن مشکل باید این قطعه توسط تعمیرکار دوچرخه برقی تعویض گردد. ترمز دوچرخه برقی ، عمل ایست و توقف را بر عهده دارد. خرابی این قطعه کم میباشد اما در صورت خرابی باید توسط تعمیرکار دوچرخه شارژی تعویض گردد . این دو قطعه اعمال حرکت و توقف را فرمان میدهند که در عملکرد دوچرخه نیز بسیار حائز اهمیت میباشد.

برای تعمیر دوچرخه برقی خود می توانید:

۱- با کارشناسان تعمیرات ما تماس بگیرید و مشکل دوچرخه برقی خود را بیان کنید .
۲- عکس دوچرخه برقی خود را در واتساپ برای کارشناسان ما ارسال کنید .
۳- دوچرخه برقی خود را به واحد تعمیرات ما ارسال کنید . کارشناسان ما پس از بررسی و عیب یابی با شما تماس گرفته و مشکل و هزینه بر آوردی را به اطلاع شما می رسانند و در صورت موافقت شما دستگاه شما تعمیر می شود.

شعب مجموعه ی ساپتک ایرانیان : 

دفتر مرکزی : تهران – میدان هفت تیر -ابتدای خیابان موسوی 

واحد تعمیرات :  تهران – مجیدیه – بزرگراه سردار سلیمانی – بعد از استاد بنا – نبش خیابان احمدی – ساختمان سرو 

شماره تماس بخش تعمیرات : ۰۹۱۹۴۰۸۸۸۰۷

تلفن ثابت بخش تعمیرات : ۹۱۳۰۱۴۰۴-۰۲۱

اسکوتر برقی 6.5 اینچ 2020

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “صفر تا صد دوچرخه برقی

 1. مرجان عبیری گفت:

  سلام
  از خدمات شما استفاده کردم واقعا منصف بودید
  ممنون از شما

  1. FARSHAD ABBASI گفت:

   سلام
   خواهش می کنم
   ممنون از اعتماد شما به این مجموعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *