قطعات اسکوتر برقی

برد اسکوتر برقی

برد اسکوتر برقی

برد اسکوتر برقی

برد اسکوتر برقی دارای هفت قطعه برد می باشد یک مین برد و دو عدد ژیروسکوب،
دو عدد برد چراغ‌های ال ای دی، دو عدد چراغ راهنما.

برای اینکه توضیحاتی درباره برد اسکوتر بیان کنیم لازم است انواع بردهای اسکوتر را بشناسیم .
در اینجا سعی میکنیم بردهای اسکوتر موجود در بازار را به صورت خلاصه بیان نماییم .

برد سه تیکه اسکوتر برقی :

بردهای سه تیکه نصب بروی اسکوترهای برقی از سه قسمت تشکیل شده اند که دو عدد برد کوچکتر در زیر ژیرسکوپ ها و یک عدد مادر برد که تمامی فرمانهای اسکوتر از این مادر برد صادر میگردد.
برد ۳ تیکه در بازار مدلهای زیادی دارد که بعضی از بردها اصلا کیفیت خوبی ندارند. ولی چون قیم مناسبی نسبت به بردهای دیگر دارند در تعمیر اسکوترها استفاده میگردد.
برد اسکوتر برقی ناین بات

مقایسه بردها:

البته مدل‌هایی از این برد وجود دارد که از بعضی از بردهای بی کیفیت سه تیکه به مراتب بهتر بوده و همچنین یکسری از مدارهای آن از برد سه تیکه بهتر می‌باشد. به دلیل نداشتن یک مادر برد و وصل شدن هر برد مستقیم به منبع تغذیه، باعث شده تا در فشارهای زیاد باعث سوختگی خازن‌ها نشود. ولی در بردهای سه تیکه بسیار زیاد خازن های بردهای سه تیکه بدون کیفیت آسیب می بیند .

برد سه تیکه اسکوتر برقی

برد اسکوتر برقی

برد سه تیکه اسکوتر برقی


 در هنگام خرابی برد توجه داشته باشید

البته اگر بردی که روی دستگاه دارید جنس خوبی دارد میتوانید آن را درصورتی که خیلی آسیب ندیده باشد تعمیر نمایید. ولی حتما توجه کنید بردهای بی کیفیت برای تعمیر مناسب نمیباشند و پس از مدت کوتاهی مجدد خراب شده و هزینه چندبار تعمیر برد خیلی بیستر از خرید یک برد خوب خواهد شد .

نصب برد اسکوترهای برقی :

برای نصب برد بر روی اسکوتر برقی کار خیلی سختی نیست و اگر از ما برد تهیه کنید. معمولا بسته به بردی که میخرید بر روی آن راهنمای نصب موجود میباشد. برای نصب برد بر روی اسکوتر احتیاج به لحیم کاری نمیباشد و فقط کافیست چند سوکت را به هم وصل نمایید. برای این کار لازم است راهنمای نصب را داشته باشید. معمولا جابجایی اسکوتر و بردن آن برای تعمیر سخت تر و وقت گیر تر از تعویض برد آن توسط خودتان میباشد و همچنین معمولا مبلغی هم میبایست برای تعمیر بدهید .

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “برد اسکوتر برقی

 1. ناصر گفت:

  سلام سوکتهای روی برداسکوترجداشده مخصوصا سوکت سرکابل شارژروکلیدروشن خوامش ممنون

  1. FARSHAD ABBASI گفت:

   سلام
   می تونید اسکوتر رو به یکی از شعب ساپتک تحویل بدید تا براتون تعمیر کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *